Kartepe’de teknolojik ölçüm dönemi

Kartepe Belediyesi, harita ölçümlendirme ve konumlandırmada son teknoloji ürünü olan GPS (Küresel Konumlama Sistemi) cihazı aldı. GPS cihazı ile hari...

BÜYÜT

Kartepe Belediyesi, harita ölçümlendirme ve konumlandırmada son teknoloji ürünü olan GPS (Küresel Konumlama Sistemi) cihazı aldı. GPS cihazı ile harita işlemleri ve hizmetlerinin daha hızlı, daha doğru ve hassas şekilde yapılabildiği Kartepe Belediyesi teknolojik ölçüde yeni bir döneme geçmiş oldu.

 

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü teknolojik gelişime ayak uydurarak müdürlüğün çalışmalarına hız kazandırdı. Kartepe’ye değer çalışmalarda bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in yeni yönetim anlayışı çerçevesinde son olarak arşiv biriminde teknolojik değişim ve gelişim yaptığı çalışmaları belediyenin diğer birimlerinde de uygulanmaya devam ediyor.

 

Temel üstü vizelerinin kontrolünde ve Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’nce yapılan ölçüm gereken çalışmalarda hassas ölçüm yapabilmek için hizmete alınan GPS cihazının kullanımına belediye ekiplerince başlanıldı. GPS cihazı ile ekipler, müdürlüğün kaçak yapı ve ruhsatlı yapıların denetimi seviye tespitlerinin ve diğer yasal rutin işlerinin yanında kamu yollarına verilen tahribatların tespitini ve gereğini de yapıyor.

 

Dumlupınar Mahallesi üzerinde devam eden otel inşaatının bodrum kazısı sonucu çöken Afacan Sokak üzerinde kamuya ait yolun ölçümünü GPS cihazı ile yapan ekipler yasal işlemi de başlattı. Yapı Kontrol Müdürü Mustafa Kasımoğlu, teknoloji dönemine geçişin başarıyla uygulandığı müdürlüklerinde hizmetlerini daha hızlı ve etkin şekilde yapmaya başladıklarını kaydetti.

 

Müdürlüklerden gelen talepleri dikkate aldıklarını kaydeden Başkan Üzülmez de, “İlgili müdürlüğümüzün talebi üzerine ihtiyaç olduğunu belirlediğimiz GPS’i belediyemize kazandırmaktan dolayı mutluyuz. Teknolojiyi yakından takip eden bir belediye olarak geniş coğrafyaya sahip bir ilçe olmamızı da göz önünde bulundurmak zorundayız. Bu nedenle GPS haritalandırma ve ölçümlendirmede oldukça gerekliydi, hayırlısı olsun” dedi.

04 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR