Geleceğin mucitleri BTK’dan çıkacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Bilim Teknoloji Kulübü geleceğin mucitlerini yetiştirm...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Bilim Teknoloji Kulübü geleceğin mucitlerini yetiştirmeye devam ediyor. Kulüp, yaz döneminde açtığı Bilim Akademisi’nin ikinci grup mezunlarını verdi. Törene katılan Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, Kocaeli’nde Türkiye’nin en büyük bilim merkezini kurmak için başlattıkları çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

ÖĞRENCİ VELİLERİ KATILDI
BTK’da düzenlenen sertifika ve madalya törenine Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, şube müdürleri, birim amirleri, eğitmenler, öğrenciler ve velililer katıldı.

MUCİTLER DUYGULARINI DİLE GETİRDİ
Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Bilim Akademisi’nin “İstiklal Göklerde, Roket, Eylem-Balon, Durma Karıştır, Botanik, Muhteşem Fizikçi, Eğlenceli Keşifler ve Bilim-Sanat Atölyelerinde eğitim alan öğrenciler duygularını dile getiren konuşmalar yaptı. Eylem-Balon Atölyesi mucidi Hilal Kaval’ın sözleri Bilim Akademisi’nin amacına ulaştığını kanıtladı.

GELECEĞİN MUCİTLERİ BİZLERİZ
Atölye çalışması sırasında ilk kez eline lazer aldığını anlatan Hilal Kaval, “O anda ellerim ve dizlerim titredi. Ancak sonra kendime güvenim geldi ve balonları patlatmaya başladım. Güçlü bir ışık olan lazerin önemini, nerelerde kullanıldığını öğrendim. Bizler geleceğin mucitleri olduğumuzu biliyoruz. Bu imkanı bize veren büyüklerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

GENÇ MUCİTLERDEN BİLİM ŞOV
Törene genç mucitlerin yaptığı bilim şovu damgasını vurdu. Akademi öğrencileri, BTK’daki eğitim sistemi sonucu elde ettikleri özgüven ve bilgi birikimi ile gelecekte adlarından söz ettireceklerini bir kez daha kanıtladı. Kimyasalların karışımı sonucunda ortaya çıkan ısı ve köpük, konukların alkışlarıyla karşılandı. Deneyi gerçekleştiren mucitlerden Eray Alaçam’ın, “Kimyasal karışımlarla ilgili bilgileri asistanımdan alırsınız” diyerek eğitmenini işaret etmesi ise konukları güldürdü.

SERTİFİKA VE MADALYALARI VERİLDİ
Törende astronomi, yer bilimleri, fizik, kimya, mekatronik - robotik, roket- havacılık ve zeka oyunları atölyelerini başarı ile tamamlayan öğrencilere sertifika ve madalyaları verildi.

ALİ YEŞİLDAL SERTİFİKALARINI VERDİ
Akademi birincisi Eray Alaçam, ikinci Deniz Nasipli ve üçüncü Nur Yiğit’e sertifikalarını Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal verdi. Öğrencileri tek tek kutlayan Yeşildal, “Kocaeli’nde Türkiye’nin en büyük bilim merkezini kuruyoruz. Bunun için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Bugün burada eğitim gören çocuklarımız ileride kurulacak Bilim Merkezi’nin üyesi olacak” dedi.

AKADEMİ SPORCULARINA MADALYA
Yeşildal’ın ardından Kültür Sanat Konservatuar Şube Müdürü Mehmet Kesen, Bilim Akademisi lazer, BTK sorumlusu Kenan Karabulut futbol ve KOMEK koordinatörü Abdullah Tuncer de tenis turnuvalarında dereceye giren öğrencilere madalyalarını taktı.

EĞİTMENLER VE MUCİTLERİ
Bilim Akademisi’nde eğitim alan diğer mucitlerin sertifikalarını ise, eğitmenleri Emrah Uçar, Elif Ölmezoğlu, Fatma Hüküm, Sedat Nergis, Zeynel Balgoç, Fatih Eraslan, Yüksel Tukat ve Eren Karginer verdi.

MUCİTLERİN SEVİNCİ
Törenin sonunda akademinin başarılı öğrencileri Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve eğitmenleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Minik mucitler sevinçlerini Bilim Teknoloji Kulübü markalı şapkalarını havaya atarak gösterdi.

18 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR