Hüseyin Acurman, Baro’ya resmen aday

Baro Başkanlığı seçimleri için avukat Hüseyin Acurman dün yaptığı yazlı açıklama ile resmen “adayım” dediBaro seçimleri yaklaştıkça adaylar tek tek or...

BÜYÜT

Baro Başkanlığı seçimleri için avukat Hüseyin Acurman dün yaptığı yazlı açıklama ile resmen “adayım” dedi
Baro seçimleri yaklaştıkça adaylar tek tek ortaya çıkmaya başladı. Avukat Hüseyin Acurman, Baro başkanlığına adaylığını açıkladı. Acurman, “1978-1982 yıllarında İstanbul Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesi’nde aldığım eğitimin ardından Kocaeli Barosu’nda avukatlık stajına başladım. O günden bu güne kadar geçen 28 yıla yakın meslek hayatım boyunca kutsal bildiğim savunma mesleği baromuza yakışır şekilde layıkıyla yapma çabası içinde oldum. Mensubu olmaktan duyduğum baronun yönetsel anlamda katkı koymak için tecrübe ve birikimimi değerlendirme zamanının geldiğini düşünüyorum. Bu bağlamda mesleki sorunlar ve çözümlerin neler olabileceğini biliyorum. Katılımcı bir yönetim anlayışı ile sorunlarımızı birlikte çözüme ulaştıracağımıza inanıyorum” dedi.
“CİDDİ SORUNLAR YAŞANIYOR”
Acurman, “Mesleki sorunların yanında ülkesel bazda ciddi sorunların yaşandığı ve yargıyı çok yakından ilgilendiren konularda biz hukukçuların ve savunma mesleğinin örgütü olan baroların görevlerini yeterinde yerine getirmedikleri, bundan hukukun üstünlüğü e yargı bağımsızlığının ciddi yaralar aldığı gerçeği ile karşı karşıyayız. Tüm ülke hukukçuları ve özellikle baroların yargıya zarar verir uygulamalar karşısında tek vücut olması gerekirken, maalesef şu ya da bu nedenlerle bu sağlamamaktadır. Bu uğurda ve mücadelede bizimde yapacaklarımız ve yapmamız gereken kısaca halkla baroyu kucaklaştırma için adayım” dedi.
“HUKUKUN GEREKTİĞİ TEPKİYİ KOYMAK İÇİN”
Acurman, avukatlık mesleğinin soruşturma ve kovuşturma evresinde hak ettiği yerde ve konumda olma hakkını almak için adayım. Yargı kararlarının insafsızca eleştirildiği ve hatta eleştiri hududunu aşıp karar verenlerin sorgulandığı ortamda hukukun gerektiği tepkiyi koymak için adayım. Genel kurul şahsım için onur olan Kocaeli Barosu Başkanlığı görevini tarafıma verdiğinde bu uğurda başarıya ulaşmak ve layık olabilmek için elimden gelen tüm gayreti göstereceğim. Gücüm meslektaşlarımdan gelecek destek, mesleğe olan saygım, inancım, azmim ve tecrübemdir” dedi.
HÜSEYİN ACURMAN KİMDİR?
1960 yılında Kandıra’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kandıra’da tamamladı. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi hukuk Fakültesi’ni kazanarak 1982 yılında mezun oldu. Kocaeli Barosu’na avukatlık stajına başladı. 28 yıldır Kocaeli’nde serbest avukat olarak görev yapıyor. Geçmiş dönemlerde baro yönetim kurulu üyeliği, belediye meclis üyeliği yaptı. Acurman, birtakım sivil toplum kuruluşlarına üye veya yönetici olarak katkı koymaktadır.

28 Haziran 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR