Yürekler yanmasın diye

Büyükşehir Belediyesi, yangın ve afetlerde ev ve eşyaları zarar gören ailelere yardım eli uzatıyor…Yürekler yanmasın diyeKocaeli Büyükşehir Belediyesi...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi, yangın ve afetlerde ev ve eşyaları zarar gören ailelere yardım eli uzatıyor…

Yürekler yanmasın diye

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yangın ve sel gibi afet durumlarında ev ve eşyaları zarar gören ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi veya eşya yardımında bulunuyor. Bu güne kadar 598 aileye 1 milyon 216 bin TL nakdi afet yardımı yapılırken 1140 aileye ev eşyası yardımında bulunuldu.

EVİ, EŞYASI ZARAR GÖREN
Büyükşehir Belediyesi darda kalmış vatandaşların dertlerine derman olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen hizmet ile yangın nedeni ile evleri yanan, sel gibi afetlerde ev eşyaları tahrip olan ihtiyaç sahiplerine de sahip çıkılıyor. Bu kapsamda yardıma muhtaç olduğu belirlenen ailelere nakdi yardım veya ev eşyası yardımı yapılıyor.

1 MİLYON 216 BİN TL
Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde sağlanan yardımlarda şimdiye kadar 598 aileye nakdi yardım sağlandı. Özellikle yardıma muhtaç olduğu tespit edilen ailelere 1 milyon 216 bin TL değerinde yardımda bulunuldu. Ayrıca ev eşyası zarar gören 1140 aileye de ev eşyası yardımı yapıldı. Böylece evsiz kalan vatandaşların dertlerine derman olundu.

KONTEYNER YARDIMI
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi evsiz vatandaşlara yönelik konteyner yardımı da gerçekleştiriyor. 2011 yılında başlatılan hizmet ile mağdur vatandaşların evsiz kalmaması sağlanıyor. Hizmet ile bu güne kadar 11 aileye konteyner verildi. Aileler 21 metre karelik konteynerler ile yaşamlarını sürdürmesi sağlanıyor.

15 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR