Özgüler: Cinsiyet üstünlük aracı değil

Sağlık-Sen Stra­tejik Araştırma Merkezi (SASAM) tarafından hazırlanan “Türkiye’de Çalışan Kadın Olmak” analizinden yola çıkan Sağlık- Sen Kocaeli Şub...

Sağlık-Sen Stra­tejik Araştırma Merkezi (SASAM) tarafından hazırlanan “Türkiye’de Çalışan Kadın Olmak” analizinden yola çıkan Sağlık- Sen Kocaeli Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile önemli açıklamalarda bulundu. Kocaeli Sağlık-Sen, özellikle işgücü piyasasında­ki ağırlıklı rolleri nedeniyle sağlık sektöründe kadın çalışanların karşılaştıkları sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerine yönelik değerlendirmeler yaptı. .

 

CİNSİYET AYRIMI

Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın’ın hazırlayıp ve SASAM tarafından da yayınlanan bilimsel araştırmada da yer alan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;” Yüce kitabımızın Hucurat Su­resinde, “Ey insanlar! Doğrusu Biz sizleri bir erkekle bir dişiden yarattık. Sizi milletler ve kabileler haline koyduk ki birbirinizi kolayca tanıyasınız. Şüphesiz, Allah katında en değer­liniz, O’na karşı gelmekten en çok sakınanız­dır. Allah bilendir, haberdardır.” buyrularak, cinsiyetin bir üstünlük aracı olmadığı vurgu­lanmıştır.

 

ADALET DUYGUSU

Bu olgu, cinsiyet üstünlükleri üzerin­den yapılan tartışmaların anlamlar dünyamız­da bir karşılığının bulunmadığının bilinmesi bakımından büyük önem taşımaktadır. Aile toplum hayatında hak ve sorumluluklara bağ­lı geliştirilen hukukun korunması güzel işlerin yapılması ve Hakkın tecelli ederek adalet duy­gusunun sağlanmasına hizmet edecektir.” 

09 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR