“Başkan malvarlığını açıklasın”

  CHP’nin Derince ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi Ali Haymanalı, ocak ayı meclis toplantısında gündeme gelen bir kat artışı ve plan tadilatı ile i...

BÜYÜT

 

CHP’nin Derince ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi Ali Haymanalı, ocak ayı meclis toplantısında gündeme gelen bir kat artışı ve plan tadilatı ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya il başkanı Yalçın Kuşkan da katıldı.

 

ARAZİ SAHİBİ

KARAOSMANOĞLU

Bilindiği gibi yapılan çalışmada Başiskele’deki iki ayrı parselde, emsal artışı olmadan 3 kattan 4 kata yükseltilme talebi oy çokluğuyla kabul edildi. Haymanalı, arazi sahibinin Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu Hasan Tahsin Karaosmanoğlu olduğunu ileri sürmüştü.

 

TOPLANTIDA OLMAMALIYDI

Ali Haymanalı konu ile ilgili olarak Başkan Karaosmanoğlu’nun suçüstü yakalandığını dile getirirken, il başkanı Yalçın Kuşkan ise, “Büyükşehir yasasının 27’nci maddesinde belediye başkanı ve meclis üyeleri kendileri, ikinci derece dahil kan ve kayın hısımları, evlatlıklar ile ilgili işlerin görüşüldüğü meclis toplantısına katılamazlar deniyor. Daha önce bizim arkadaşlarımız kendileriyle ilgili meclis gündemi olduğunda meclisi terk etmiştir” dedi.

 

KARAOSMANOĞLU KABALAŞTI

Karaosmanoğlu’nun konu hakkında meclisteki tepkisini değerlendiren Ali Haymanalı, “Karaosmanoğlu çok kabalaştı. Belediye başkanları açık, şeffaf ve hesap verebilir olmalı. Harun gibi gelip Karun gibi gitmeyerek aldıkları oyun arkasına sığınmamalı. Başkan, itiraz edeceğine iki yıl önce benim oğlum neredeydi, ekonomik konumu nasıldı, bu kadar yüklü bir işi yapabilir miydi, benim gücümü kullanıyor mu diye düşünmeli” dedi.

 

EN AZ 2 MİLYON LİRALIK İŞ

Yapılan işin en az 2 milyon liralık bir proje olduğunu savunan Haymanalı, “Başkan Karaosmanoğlu’nu kamuoyuna hesap vermeye, çocuklarınızın ve sizin mal varlığınızı 10 yıl öncesi ve şimdiki durumunuzu açıklamaya davet ediyorum” diyerek Karaosmanoğlu’na tepki gösterdi.

23 Ocak 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR