İzciler topluma hizmette yarıştı

Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü’nün Bacıyan-ı Rum Ergin İzcileri kış kampında buluştu. Başiskele Aksığın Köyü’nde 15-18 yaş arası 20 ergin izc...

BÜYÜT

Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü’nün Bacıyan-ı Rum Ergin İzcileri kış kampında buluştu. Başiskele Aksığın Köyü’nde 15-18 yaş arası 20 ergin izci ve 4 izci lideri, 2 gün süren kış kampı yaptı. Sabah 07.00’de kalkan izciler güne spor yaparak başladı. Ardından sabah kahvaltısı, teftiş ve mıntıka temizliği yapıldı. Havanın soğuk olması onların doğayı ve çevreyi tanıma isteklerine engel olmadı, yürüyüşlerine devam ettiler. Çevre gezisi ve doğa yürüyüşü yapan izciler, doğal yaşamdaki canlıları gözlemleyerek, eğlenceli vakit geçirdi.


ÇEŞİTLİ AKTİVİTELER YAPTILAR

İzciler, izci düğümleri, doğada hayatta kalma yöntemleri, ateş yakma teknikleri, odun kesme eğitimi ve yemek yapmayı öğrendi. İzciler, akşam saatlerinde kamp ateşi etrafında günün yorgunluğunu attı. Gece yürüyüşe çıkarak ekip halinde gece hareket etme ve yön bulma teknikleri, liderleri tarafından izcilere öğretildi.


ERGİN İZCİ TOPLUMA HİZMET EDER

Ergin izciler köyde zaman geçirirken köy hayatını ve zorluklarını öğrendi. Bu gezi sırasında konuk oldukları evde yalnız yaşayan yaşlı bir aileye yardım etmek için evde temizlik yaptı. İzcilerin bu davranışı karşısında köyün imamı ve köy sakinleri kampı ziyaret ederek teşekkür ettiler. Kampın sonunda GHSK İzcilik branşı önderi Muzaffer Gündüz iki günlük kampın izciler için çok verimli geçtiğini ve öğrendikleri teorik bilgileri uygulama fırsatı bulduklarını söyledi. İzcilerinin “Ergin İzci Topluma Hizmet Eder” ilkesini yaşamlarına geçirmiş olduklarını görmenin mutluluğunu da yaşadığını ifade etti.

08 Aralık 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
Posco eleman alacak mask
Posco eleman alacak

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR