Fahri Örengül’den Kahraman’a yanıt

DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım Kahraman, DSP’lilerin Fahir Örengül’ü istediği yönündeki habere açıklık getirmek amacıyla önceki gün basın açıkl...

BÜYÜT

DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım Kahraman, DSP’lilerin Fahir Örengül’ü istediği yönündeki habere açıklık getirmek amacıyla önceki gün basın açıklaması gerçekleştirerek, “Bu haberin içeriği tamamen hayal ürünüdür. DSP, her zaman seçimlerine kendi kimliği ve adayları ile girecektir” demişti. CHP’li Fahri Örengül ise dün yazılı bir basın açıklaması yaparak DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım Kahraman’a cevap verdi.

Örengül basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım Kahraman’ın 04.03.2013 tarihinde şahsımla ilgili nedenini hala anlayamadığım açıklamalarını üzülerek gördüm. Çok nazik olduğunu düşündüğün sayın ilçe başkanı hanımefendinin nezaketinin, bu tür sözleri söylemeye uygun olmadığını ve sözlerinin bir dil sürçmesi olduğunu düşünüyorum.

“SÖZLERİM YANLIŞ ANLAŞILDI”
Önümüzdeki yerel seçimlerde sosyal demokrat ve demokratik solcuların, geçmişte AKP’ye oy vererek şimdi gerçeği görerek vazgeçmiş, samimi dindar yurttaşlarımız ile başka partilere oy vermiş yurttaşlarımızın hep birlikte AKP zulmüne karşı durmamız ve sandıkta bir araya gelmemiz kişisel önerim ve talebimdir. DSP ilçe kongresinde söylemeye çalıştığım ve iyice anlaşılmadığını düşündüğüm sözler de bu mahiyettedir. Yoksa görevim, içinde bulunduğum koşullar nedeniyle solda birlik gibi ulusal bir iddianın tarafımca ileri sürülmesi mümkün olmadığı gibi gerçekçi de değildir.”

06 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR