Milli İttifak’a Kocaeli morali!

7 Haziran genel seçimlerine milli ittifak kurarak, birlikte seçimlere katılma kararı alan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak...

7 Haziran genel seçimlerine milli ittifak kurarak, birlikte seçimlere katılma kararı alan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Perşembe Pazarı alanında ‘Büyük Kocaeli Mitingi’ gerçekleştirdi. Genel başkanların Kocaelililerle buluştuğu mitingde alan tıka basa doldu.

 

Haberin fotoğrafları için tıklayın

 

YOLDA KARŞILADILAR

Prof. Dr. Mustafa Kamalak ile Mustafa Destici karayolunu kullanarak İstanbul'dan ilimize giriş yaptı. Başkanları partililer Otoyol Kuruçeşme turnikelerinde karşıladı. Mitinge Milli İttifak Mardin Milletvekili Adayı Ahmet Özal da katıldı. Genel Başkanlar birlikte sahneye çıkarak halka hitap ederken miting milletvekili adaylarının konuşmalarıyla başladı. Adaylar ‘Körü körüne Avrupa Birliği değil ‘İslam Birliği’ vurgusu yaptılar.


“EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ”

Açılış konuşmasını yapan Milletvekili Adayı Serhat Duyar, "Ülkemizde gerçekleşen ilk miting ilimizde yapılıyor. İlk mitingle bu coşkuyu yakalamak iktidara emin adımlarla yürüdüğümüzün göstergesi. Milletin sesine kulak vererek milletin ittifakını gerçekleştiren adaş başkanlarımız tarihe adlarını altın harflerle kazıdılar. İnşallah bizler de TBMM tarihine altın harflerle düşecek işlere imza atacağız” dedi.

 

“BU BAHARIN ÇİÇEKLERİ MECLİS’TE AÇACAK”

Sözlerini sürdüren Duyar, “Milli İttifak kurulurken Genel Başkanımız Destici, ‘Şimdi değilse ne zaman?’ diye sormuştu. Zamanında Mücahit Erbakan Hoca da ‘Bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar’ ifadelerini kullanmıştı. Şimdi bu ittifak bir bahar getirdi. Mevsim yaza geliyor ve yine bu baharda bu baharın çiçekleri mecliste olacak inşallah" şeklinde konuştu.

 

“ON BİNLER BİZİ MECLİS’E UĞURLAYACAK”

Bugünlerde Milli İttifak’a çamur atanların, karşı çıkanların olduğunu da söyleyen Duyar, “Ne yaparlarsa yapsınlar Milli İttifak’ın önü kesilemez. Çünkü bu ittifak milletin ittifakı. Milli İttifaka karşı çıkanlar, Erbakan’ı yarı yolda bırakanlar, Yazıcıoğlu’nu dağlarda bırakanlardır. Onlar bilsin ki Milli İttifak en yüksek oyunu Kocaeli’den alacaktır. Bugün burada toplanan on binler, bizleri Meclis’e uğurlayacaksınız. İktidara yavaş adımlarla yürünmez. Bunun için herkes bir milletvekili adayıymış gibi çalışmalı. Yüzde 20'nin üzerinde kararsız seçmen var. Bu kararsız seçmenin artık bir kararı var o da ‘Milli İttifak’” dedi.

 

“EL ELE MECLİSE”

Ardından söz alan Zafer Mutlu, “Bizler yüksel idealleri olan insanlarız ve burada heyecanlı bir miting gerçekleştiriyoruz. Bu meydanda havuz sistemi kurarak hortumcuların hortumunu kesen anlayış var. Bu seçim tarihi bir seçimdir. Birlik ve beraberlik içinde yaşayıp yaşamayacağımıza karar vereceğimiz bir seçimdir.  Bu seçim el ele meclise gireceğimiz seçimdir” dedi. Ülkenin 13 yıldır iyi yönetilmediğini söyleyen Hasan Bitmez ise “7 Haziranda birbirinden farkı olmayan partileri göndereceğiz ve Milli İttifakı çağıracağız” şeklinde konuştu.

 

“BU İTTİFAK BARAJI AŞTI”

Mardin Milletvekili Ahmet Özal, “Bu ittifak ülke için çok önemlidir. Sizler için canını vermiş insanların ittifakıdır. Erbakan, Özal, Yazıcıoğlu bu millete hizmet yolunda canını verdi. Sandıklara giderken bunu göz önünde bulundurarak oy kullananın. üzerimizde mebal kalmaması için oyumuzu Milli İttifaka vermeliyiz. Özal'ın dediği orta direk kalmadı. Erbakan döneminde işsizlik yüzde 6 idi şimdi yüzde 15'lere yükseldi. Bu seçimlerde boş laflara inanmayın. Bu ittifak barajı geçer mi diye soruyorlar, bu ittifak barajı geçti bunu herkes bilsin” ifadesine yer verdi.


“ANAYASAYI DEĞİŞTİREMEDİLER”

Daha sonra sıra genel başkanların konuşmasına geldi. İlk olarak konuşan Mustafa Destici, “Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Bu seçimin barış kardeşlik ve huzur içinde geçmesini diliyorum. Bu seçim demokratik seçim olmayacak. Çünkü darbe anayasası ile yönetiliyoruz. 30 yıldır bu ülkeyi siviller yönetiyor, 13 yıldır da AKP yönetiyor. Anayasayı değiştirmediniz. Bu millet size yeterli çoğunluğu verdiği halde değiştirmediniz. Şimdi utanmadan kalkıp anayasayı değiştirip Başkanlık sistemini getirmek istiyorlar. Gerekçe olarak da yetki karmaşasını öne sürüyorlar” dedi.


“SEÇİM BARAJINI KALDIRACAĞIZ”

Destici, “Onların niyetleri demokrasi değil. İktidarlarını devam ettirmek için ve PKK'ya özerklik vermek için başkanlık sistemine geçmek istiyorlar. Bunlar PKK ile anlaştı. Özerklik verecek ancak millet buna izin vermeyecektir. Bizler bunların yapmadığını yapacağız. Ülkemizi yeni anayasayı getireceğiz, seçim barajını kaldıracağız ve her partinin hazineden katkı almasını sağlayacağız. Onlar bizim bir araya geleceğimi düşünemediler. İnançlı kadrolar bir araya geldik ve iktidara geliyoruz. Bizim iktidarımızda kimse haksız yere tutuklanmayacak” şeklinde konuştu.

 

“SİZİN ÇALDIĞINIZ PARALARI MİLLETE VERECEĞİZ”

Ülkemizde 12 milyon çalışanın 6 milyonunun asgari ücretle çalıştığını ekleyen Mustafa Destici, “Bizim iktidarımızda asgari ücret açlık sınırının üstünde olacak ve vergiden muaf olacak. Bütün işçilerimize ve emeklilerimize yılda iki maaş ikramiye vereceğiz. Her yıl düşük gelirli kişiye ev vereceğiz. İlk, orta, ve lisede öğrencilere öğle yemeği vereceğiz ve servisleri de bedava olacak. Kaynağı nereden bulacaksınız diyorlar. Siz saraylara, uçaklara, kasalara, ayakkabı kutularına parayı nereden bulduysanız oradan bulacağız. Sizin çalıp çırptığınız paraları millete vereceğiz” dedi.


“YETKİ VERİN SORUNLARI ÇÖZELİM”

Son olarak söz alan Mustafa Kamalak, “Bu davanın temelinde şehit kanları vardır. Erbakan, Özal, Muhsin Yazıcıoğlu ve isimlerini sayamayacağımız nice insanlar bu dava için canını ortaya koymaktadır. Dünya mazlumları sizleri bekliyor. Adil bir dünyanın kurulmasını bekliyor. İslam dünyası hiç bir zaman bu kadar yalnızlığa itilmemişti. Bütün kardeşlerimizi ‘Saadet’te birleşmeye davet ediyoruz. Engellilerimize sahip çıkalım ve engelliler bakanlığı kuralım diyoruz. Geçinemiyorum diyen emeklilerimize sesleniyoruz. Yetki verin çözelim sorunlarınızı” ifadelerini kullandı.


“DAVADAN VAZGEÇMEYİZ”

Kamalak, “Bunlar sizin sorunlarınızı çözemedi. Gelin yetki verin sorunlarınızı çözelim. İktidar kendilerine sıra gelince kaynak buluyorlar millete bulamıyorlar. Ülkenin sorunlarını yakından bilen Saadet Partisi sorunların çözüm adresidir. Geçmişte işçi, memura, çiftçiye verdiğimiz zaman parayı neden bulacaksınız dediler, ama biz bulduk. Bu bizim işimizdir. Kimseye el açmadan bulduk. Türkiye esasında tarım ülkesi olmasına rağmen tarım ürünlerini bile ithal eder hale gelmiş. Gelin yeni Türkiye'yi büyük Türkiye'yi kuralım. Yeni Türkiye yolunda sizler bize destek verdiğiniz taktirde karşımıza mezar taşı da çıkarsalar bu davadan vazgeçmeyeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı. Serkan BORLAK- Muharrem İBRAHİMOĞLU

03 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

yiğit - görmesek inanacaz ha büyük kalabalıkmış pehhhh :)

Yanıtla . 0Beğen 03 Mayıs 14:48
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR