DER-MEK’te eğitimler devam ediyor

EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER   Derince Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları (DER-MEK) ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği çalışmalar...

BÜYÜT

EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER

 

Derince Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları (DER-MEK) ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği çalışmalar kapsamında kurs merkezlerinde verilen eğitimler devam ediyor. DER-MEK bünyesinde devam eden kurslardan bin 305 kursiyer, eğitim imkanlarından faydalanarak altı ayrı merkezde açılan 39 ayrı branşta eğitim görüyor. Usta öğreticiler eşliğinde devam eden kurslara katılan vatandaşlar, gördükleri eğitimlerin ardından el emeği göz nuru eserlere imza atıyor.

 

KEMİK TARAMASI TESTİ YAPILDI

DER-MEK’te verilen eğitimlerin yanında vatandaşlara çeşitli konularda ücretsiz seminerler ve kemik taraması testi imkanları da sunuluyor. Bu kapsamda DER-MEK ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği ücretsiz kemik taraması testi, Kusachi DER-MEK binasında gerçekleşti. 40 yaş üstü kadınların ücretsiz olarak yararlandığı kemik taraması testine katılan vatandaşlara, uzmanlar tarafından sağlığı korumak amacıyla bilgilendirme yapıldı ve kemik erimesiyle ilgili broşürler verildi.

 

KATILIMCILARA UYARILARDA BULUNULDU

Sağlık personeli Ahmet Subaşı ve hemşire Ülkü Filiz tarafından yapılan kemik taraması testinde kadınlar verilen hizmetten oldukça memnun kaldı. Yaklaşık 128 kadının yararlandığı test sırasında katılımcılara uzmanlar tarafından düzenli beslenmeleri, spor yapmaları, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve asitli içecekler içmemeleri konularında uyarılarda bulunuldu. Test sonuçlarına göre riskli gruba giren kişiler ise sağlık kuruluşlarına yönlendirildi.

03 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR