GTO&'da Afrika&'ya 100 Bin TL yardım

Gebze Ticaret Odası (GTO), açlık ve kuraklıkla mücadele eden Afrika'ya 100 bin TL nakdi yardımda bulunma kararı aldı.Gebze Ticaret Odası Konferans Sal...

BÜYÜT

Gebze Ticaret Odası (GTO), açlık ve kuraklıkla mücadele eden Afrika'ya 100 bin TL nakdi yardımda bulunma kararı aldı.
Gebze Ticaret Odası Konferans Salonu'nda basın toplantısı düzenleyen GTO Başkanı Nail Çiler, Türk toplumunun ''komşusu açken tok yatmayan bir dinin mensupları'' olduğunu söyledi.
Afrika'da 40 milyonun üzerinde insanın açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ve her 3 Afrikalı'dan birinin yetersiz beslendiğini ifade eden Çiler, ''Son 60 yılın en büyük kuraklığı nedeniyle başta çocuklar olmak üzere milyonlarca insanın yaşamı tehdit altında. Gebze Ticaret Odası olarak bu duruma kayıtsız kalmamız mümkün değildi. Afrika'ya 100 bin lira nakdi yardım yapma kararı aldık'' diye konuştu.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin de bu konuda bir kampanya başlattığını hatırlatan Çiler, bir ay sürecek kampanya kapsamında toplanan yardımların açılan hesaba yatırılacağını bildirdi.
GTO olarak 100 bin lira nakit yardımın yanı sıra Gebze bölgesindeki tüm iş dünyasını ve hayırseverleri de ayrıca yardımda bulunmaya çağırdıklarını vurgulayan Çiler, Afrika'daki açlık nedeniyle düzenlemeyi düşündükleri iftar programlarını da iptal ettiklerini kaydetti.
Toplantıya katılan basın mensuplarından bu konuda duyarlı olmalarını isteyen Çiler, daha sonra gazetecilerden cep telefonlarıyla kısa mesaj göndererek yardımda bulunmalarını istedi.
Gazeteciler de toplantıya birkaç dakika ara verip cep telefonlarından mesaj göndererek Afrika'da açlık çeken insanlara yardımda bulundu.

11 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR