‘FETÖ ve müridleri ihanet içindedir’

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Cedit Mahallesi Muhtarı Vedat Yoldaş “15 Temmuz darbe girişiminden sonra her kim hala FETÖ ve Müridleri...

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Cedit Mahallesi Muhtarı Vedat Yoldaş “15 Temmuz darbe girişiminden sonra her kim hala FETÖ ve Müridleri hakkında olumlu düşünürse en az onlar kadar ihanet içindedir” dedi.

 

15 Temmuz akşamı FETÖ /PDY tarafından yapılmak istenen darbeye karşı tepkiler devam ediyor. Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Cedit Mahallesi Muhtarı Vedat Yoldaş ve muhtarlar Anıtpark’ta basın açıklaması yaptı.

 

vedaticeee.jpg

Yoldaş “15 Temmuz cuma gecesi yaşananları şöyle bir gözden geçirelim. Hiç beklemediğimiz bir anda düşmana karşı kullanılması için emanet ettiğimiz tanklar ve askeri araçlar göz bebeğimiz Ordu içerisinde yuvalanmış bir kısım teröristler tarafından sokağa çıkarıldı. Savaş uçakları ve Helikopterler stratejik bölgeleri bombalıyor sivil halka acımasızca saldırıyordu. Hava sahaları kapatıldı. Hava alanları ve Köprüler basıldı. Devlet Televizyonu ele geçirilmiş, zorla darbe bildirisi okutulmuştu. Uluslararası medya darbenin gerçekleştiği algısını oluşturmaya çalıştı. En önemlisi isyancı dedikleri anlı, şanlı Türk Halkı direnişe devam ederse acınamayacak hükmü yerine getirilmeye çalışılıyordu” dedi.

 

BU KAHPELERE YEDİRDİ

Velhasıl Cuma gecesi yaşananlar bir darbe girişimi değildi diyen Yoldaş “Hele hele Tiyatro hiç değildi. Evet Ülkemizde darbe gerçekleşti, çünkü Kahraman, Yiğit Türk Halkı darbecilerden darbe bildirisini aldı ve bir daha cesaret edemeyecekleri bir şekilde bu Kahpelere yedirdi. Değerli Basın Mensupları ve Muhtar arkadaşlarım Türkiye 15 Temmuz gecesi gerçekten büyük bir inanılmazı başardı. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla Millet sevdalısı milyonlar sokaklara indi. Tanklara karşı Sağ elini, Sol elini yumruk yapmış, Şehadet işareti yapan, Bozkurt işareti yapan, Rabia işareti yapan Binlerce insan tankların üzerine çıktı ve ölümü göze alarak Demokrasi uğruna bu darbe girişimini püskürttü” açıklamasında bulundu.

 

ACILARLA DOLUYUZ

Darbe girişiminin 7'ci günü ve 7 gündür de birkaç saatlik uykuyla Demokrasi Nöbeti tutuyoruz diyen Şube Başkanı “Muhtarlarımızda her daim olduğu gibi Demokrasi Nöbetinde de ön saflarda yerini almış ve Bu mücadeleye katkı sunmuşlardır. Darbe tehlikesi adım adım ortadan kalkarken uyanık olmamız gerektiği söyleniyor. Elbette uyanık olacağız, bu Muazzam Zaferimizin tarihe gömülmesine izin vermeyiz. Mısırda yaşananlardan ders almamız gerekiyor bunun için meydanlar tek yürek ve aynı ruh ile Kardeşlik Hukukunun büyütüldüğü mekanlar olmalıdır. Çünkü Biz Anadoluyuz ve 15 Temmuzda yaşananlardan dolayıda acılarla doluyuz” ifadelerini kullandı.

 

İHANET İÇİNDEDİR

15 Temmuz darbe girişiminden sonra her kim hala FETÖ ve Müridleri hakkında olumlu düşünürse en az onlar kadar ihanet içindedir diyen Yoldaş “Allah’a inancı kul hakkına Saygısı ve Vatanını Seven her bireyin bu güruh karşısında durması İslami ve insani bir Sorumluluk ve bir Vatan borcudur. Bu kutlu mücadelede şehit düşen Memleket Sevdalısı Askerlerimize, Polislerimize, Sivillerimize ve Muhtarımıza Allah’tan rahmet diliyor. Mekanları Cennet, Toprakları bol ve Nur içinde yatmaları bizlere olan haklarını helal etmelerini diliyoruz” açıklamasında bulundu.

Serkan BORLAK 

22 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR