Sapanca, Kocaeli’ye bağlanmak istiyor!

Sakarya’ya bağlı 50 bin nüfuslu Sapanca ilçesinde nüfus yazın günü birlik gelenler ve yazlıkçılarla 100 bine yaklaşıyor. Artan bu nüfus karşısında da...

Sakarya’ya bağlı 50 bin nüfuslu Sapanca ilçesinde nüfus yazın günü birlik gelenler ve yazlıkçılarla 100 bine yaklaşıyor. Artan bu nüfus karşısında da Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ve Sapanca Belediyesi’nin hizmetlerini yetersiz kaldığından yakınan esnaf, bazı siyasi partilerin de desteğiyle, Sapanca’nın Sakarya’dan ayrılıp Kocaeli’ye bağlanması için kampanya başlattı.

 

AFİŞLER ASILDI

İlçede birçok işyerinin camına, “Daha iyi hizmet almak için Kocaeli’ye bağlanmak istiyoruz” afişleri asıldı. İlçenin ana girişlerine de büyük boy bez afişler asıldı. Bu arada sosyal medyada da bu taleple ilgili yoğun bir kampanya başlatıldı.

 

SİYASİLERDEN DESTEK

Sapanca’nın 1954 yılından öncesinde olduğu gibi Kocaeli’ye bağlanmasını destekleyenlerden CHP Sapanca İlçe Başkanı Selim Topçu, ilçeye yıllardır yatırım yapılmadığını ileri sürdü.

MHP İlçe Başkanı Berat Taner ise, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin Sapanca’da çok kısıtlı olduğunu, bunun herkes tarafından sıklıkla dile getirildiğini söyledi. SP İlçe Başkanı Süleyman Pulat da, Kocaeli’ye bağlanma isteğinin halkın tepkisinin sonucu ortaya çıktığını belirti. Sapanca’da birçok esnaf da ilçenin Sakarya yerine Kocaeli’ye bağlanması görüşüne destek veriyor.

 

YENİ HABERİM OLDU

Öte yandan yaşanan gelişmeler sonrasında görüşlerini açıklayan Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ise konuyla ilgili olarak, “Benim de yeni haberim oldu. Bazı arkadaşlar iş yerlerinin camlarına böyle bir talebi dile getiren yazılar asmışlar. Özellikle imar konusunda bazı sorunlar yaşayan arkadaşların zaman zaman bu tarz taleplerini dile getirdiklerini duyardım. Ancak bu farklı bir durum. İlerleyen günlerde gerek duyulursa yazılı bir açıklama yapabilirim” dedi.

 

af1.jpg

 

 

af2.jpg

24 Temmuz 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR