Mollarecep: MEM atamaları iptal etsin

Aktif Eğitimciler Sendikası Kocaeli Şubesi, Danıştay kararlarıyla bakanlık genelgesine rağmen ilimizdeki okullarda görevli 108 idareciyi öğretmen ola...

Aktif Eğitimciler Sendikası Kocaeli Şubesi, Danıştay kararlarıyla bakanlık genelgesine rağmen ilimizdeki okullarda görevli 108 idareciyi öğretmen olarak atayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulunacak. Konuyla ilgili açıklamada yapan Şube Başkanı Mahmut Mollarecep, “MEM atamaları iptal etsin” dedi.


“İNSANLARI UĞRAŞTIRIYORLAR”

Açıklama yapan Mahmut Mollarecep, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü duyuruya çıkmadan, tercihleri alınmadan, idarecileri sanki sürgün eder gibi öğretmen olarak atadı. Aslında resen yapılan atamaların yargıdan geri döndüğü bilinen bir gerçek. Ancak Milli Eğitim Müdürlüğü yine de insanları uğraştırmak için bu işlemi yapmıştır” şeklinde konuştu.


“SORDUK AMA CEVAP ALAMADIK”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu idarecilerden neden 108’ini resen atadığını da soran Mollarecep, “Yöneticilik görevi sona eren ve öğretmen olarak atanmayan kişilerin atanmama sebebi nedir? Atanmayanlardan biri de benim. Biz sendika olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 21.07.2015 tarihinde resmi yazı ile bunları sorduk, ancak henüz cevap alamadık” dedi.

 

GÜZELOĞLU’NU GÖREVE ÇAĞIRDI

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu göreve davet ettiklerini de kaydeden Mahmut Mollarecep, “Yapılan bu resen atamaların iptalini talep ediyoruz. Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü hakkında görevi kötüye kullanmaktan savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek istiyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

10 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR