Akar, Bakan Yazıcı’ya tayinleri sordu

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için Türkiye Büyük Millet Mecl...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na soru önergesi verdi

Milletvekili Akar soru önergesinde, “Bakanlığınızca 15 Ağustos 2012 tarihinde elektronik ortamda gerçekleştirmiş olduğunuz süresi dolan personelin rotasyonuna ilişkin tayinler yapılan hatalar sonucunda Bakanlığınızca iptal edilmiş, 8 Eylül 2012 tarihinde yenilenmiştir. Ancak; bu tayinlerde de aynı hataların tekrarlandığı ve personelin mağdur edildiği gözlenmiştir” dedi.


CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması isteği sorular şöyle:

1. 15 Ağustos 2012 tarihin de gerçekleşen tayinlerin durdurulma nedenlerinden olan, süresi dolmayan personelin rotasyon işlemlerinin, 8 Eylül 2012 tarihinde gerçekleşen ikinci tayinlerde de tekrarlanmış olması Bakanlığınızdaki otorite boşluğundan mı kaynaklanmaktadır?
2. Yapılan tayin işlemlerinde personelin puanları ve tercihleri dikkate alınmış mıdır? Daha düşük puanlı personelin daha yüksek dereceli bölgelere tayin edildiği iddiaları doğru mudur?
3. Okulların açılmasına çok az bir süre kala yapılan tayinlerde personelin atandığı bölge de ivedi bir şekilde ev kiralamak zorunda bırakılması ve daha sonrasın da tekrar rotasyon süresi dolmadığı gerekçesi ile atamasının iptal edilmiş olmasından dolayı yaşamış olduğu mağduriyetlerin giderilmesi için Bakanlığınızca ne tür işlemler yapılmaktadır? Bu mağduriyete ikinci defa sebep olan personele ilişkin her hangi bir işlem yürütülmekte midir?
4. Vefat etmiş ve emekliye ayrılmış personelden bir kısmı bahsi geçen her iki atamada da rotasyona tabii tutulmuş mudur? Bu personele harcırah ödemesi de yapılmış mıdır? Böyle bir uygulama var ise Bakanlığınızın sistem güncellemeleri hangi aralıklarla yapılmaktadır?

19 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR