Pedallar, Hasan Sert için çevrildi

Bisiklet turu öncesi İzmit Belediyesi’nin ev sahipliğinde Yahya Kaptan mahallesindeki bisiklet trafik eğitim merkezinde Hasan Sert için anma etkinliğ...

BÜYÜT

Bisiklet turu öncesi İzmit Belediyesi’nin ev sahipliğinde Yahya Kaptan mahallesindeki bisiklet trafik eğitim merkezinde Hasan Sert için anma etkinliği düzenlendi.

 

YÜKSEK KATILIMLI

Eğitim pistinde bulunan Hasan Sert’in anıtındaki anma etkinliğine Kocaeli Üniversitesi BESYO Müdürü Prof. Dr. Yavuz Taşkıran, Prof. Dr. Cumhur Cevdet Kesemenli, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın spor danışmanı M. Zeki Kutlu, İzmit Belediyesi Spor Birim Sorumlusu Necati Akkuzu, 5 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden milli bisikletçi Sert ailesi ve bisiklet severler katıldı. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu da telefonla arayarak taziyelerini iletti. Hasan Sert’i anma etkinliklerinde, son zamanlarda terör olaylarında şehit olan güvenlik güçlerimiz de unutulmadı.

 

AİLEDEN DOĞAN’A TEŞEKKÜR

Etkinlikte merhum Hasan Sert’in ağabeyi Hüseyin Sert de bir konuşma yaparak “İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a bizlere böyle bir imkânı sağladığı için teşekkür ederiz. Bisiklet sporuna verdiği katkılar ve bu konudaki çalışmalar herkese örnek teşkil etmektedir. Binlerce öğrenciye bisiklet hediye edilmesi, bisiklet kullanımının öğretilmesi, bisiklet yollarının yapılması, bisiklet eğitim pistine Hasan Sert’in anıtının yapılması bizlere ayrı bir gurur vermektedir” dedi.  Anma etkinliğinde Prof. Dr. Taşkıran ile Zeki Kutlu da Hasan Sert ile ilgili bisiklet ve spor sempozyumu düzenlemek üzere çalışmalara başlandığını söylediler. Etkinlik, Hasan Sert ile ilgili görsellerden oluşan sergi bisiklet turu ile sona erdi.

14 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR