“Herkes dikkatli olmalı”

Güreş İl Temsilcisi Ziya Ürük, 19 Ağustos’ta ilimiz antrenör ve hakemlerinin katılımı ile yıllık değerlendirmenin yapıldığını, buna göre Uluslararası...

BÜYÜT

Güreş İl Temsilcisi Ziya Ürük, 19 Ağustos’ta ilimiz antrenör ve hakemlerinin katılımı ile yıllık değerlendirmenin yapıldığını, buna göre Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda sezon içi yapılacak faaliyetlerle ilgili bazı kararlar alındığını belirtti. Herkesin çok dikkatli bir şekilde hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Ürük alınan kararların mutlaka uygulanması gerektiğini dikkati çekti.

 

ALINAN KARARLAR

Müsabaka disiplininin sağlanması için, hakem antrenör ilişkilerinin talimat ve karşılıklı saygı esasında olması ve sporculara müspet yönde örnek olunacak.

İl dışı müsabakalara gidecek antrenörlerin lisans sahibi olmaları ve antrenör belgesi olmayanların onaylı listeye yazılmayacak.

İl dışı müsabakalarda federasyonun antrenörlere verdiği harcırah (Yolluk) il seçmelerinde alınan birincilikler oranında taksim edilecek.

İl dışı müsabakalara (Grup ve Türkiye şampiyonası) götürülecek sporcuların daha önce alınan karar çerçevesinde listeye yazılacağı ancak kulüp antrenörlerinin teklifi ile birinci olan sporcunun yerine bir başka sporcunun listeye alınmasının antrenörünün tercihinde olmasına karar verildi.

Yaralı, temriyeli ve lisanssız sporcular kesinlikle müsabakalara alınmayacak.

Sporcu sağlığı için antrenör ve idareciler daha hassas davranacak.

Özellikle küçük yaştaki sporcuların sağlığı için müsabaka sırasında tehlikeli durumda (Köprü vaziyetinde) olan sporcu için faullü bir hareket sezildiğinde hakem müdahale edecek ve güreşi durduracak.

Minik Ligi'nin daha önce alınan kararlar çerçevesinde devamı sağlanacak.

Toplantıya mazeretli veya mazeretsiz katılamayanlar alınan kararlara uyacak.

21 Ağustos 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR