Civelek: Adaylar çok yakında açıklanacak

AKP Kocaeli Teşkilatları, 66. Danışma Meclisi’ni Antik Kapı Restaurant’ta yapıldı. Toplantıda konuşan il başkanı Civelek, adayların kısa bir zaman içi...

BÜYÜT
AKP Kocaeli Teşkilatları, 66. Danışma Meclisi’ni Antik Kapı Restaurant’ta yapıldı. Toplantıda konuşan il başkanı Civelek, adayların kısa bir zaman içinde açıklanacağını söyledi

AKP İl Teşkilatı’nın düzenlediği 66. Danışma Meclis Toplantısı dün Antikkapı Restaurant’ta yapıldı. Tüm ilçe teşkilatlarının hazır bulunduğu Danışma Meclisi’ne, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Başkanı Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül, Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, tüm il ve ilçe başkanları ve aday adayları katıldı. Meclisin Divan Başkanlığını Metin Gökçe yaparken, Divan Üyeleri Ayşe Müge Okan, Kezban Timurlenk, İsmail Demir ve Emre Kahraman oldu.

“ÖZÜR DİLERİZ”
Kocaeli İl Teşkilatlarının aday adayları ile yaptığı istişare sonrasında 66.sı düzenlenen Danışma Meclisi başladı. Açılış konuşmasını yapan AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, konuşmasına öğretmenler gününü kutlayarak başladı. Dünya’nın ve coğrafyaların değiştiğini belirten Civelek, “Çevre coğrafyalarımızı hepimiz görüyoruz. Oluk oluk akan Müslüman kanını görüyoruz. Mısır gündemden düştü, dün rabianın 100. günüydü ve biz unuttuk. Bu yüzden özür dileriz” dedi.

“HUZURU BOZAMAZLAR”
AKP’yi yıkmak için birçok planların yapıldığını vurgulayan Mahmut Civelek, “Bizi yıkmak için çok plan yaptılar. Kah Ergenekon kah PKK kah Balyoz kah KCK. Milletimizin huzurunu bozmak isteyenler çok oldu. Ancak Diyarbakır’ı herkes gördü” diye konuştu. “Gezi, tencere-tava artık bize sökmez” diyen Civelek, olayların tamamen bittiğini sözlerine ekledi.
“ARTIK İSTİKRAR VAR”
80 yılda 58 hükümetin değiştiğini ifade eden Civelek, “1930’ları da saymazsak, neredeyse her yıl bir hükümet değişti. Artık ülkemizde siyasi istikrar var. Seçimler zamanında yapılıyor” şeklinde konuştu. Temayül konusunda kimsenin bir şey bilmediğini vurgulayan Civelek, “Ne ben, ne Sayın İbrahim Karaosmanoğlu kim temayül konusunda bir şey diyorsa doğru değildir. Biz Başbakanımızın isteği doğrultusunda temayülümüzü, anketlerimizi yaparız. Ancak karar Başbakanımızındır” dedi.

“HER SEÇİMDE ZAFERLE ÇIKTIK”
Son konuşmacı olarak kürsüye çıkan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Başkanı Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül, AK Parti’nin 11 yılda 7 seçim geçirip, hepsinden zaferle çıktığını belirterek, “Şimdi önümüzde bir seçim daha var. Onu da kazanmak istiyoruz” dedi.

“MUHALEFET DÜŞMAN DEĞİL, RAKİP”
Seçim süreçlerinin zor süreçler olduğuna dikkat çeken Gönül, “AK Parti’yi yıpratmak isteyeceklerdir” diye konuştu. “Şunun altını çizelim ki; biz muhalefeti rakip olarak görüyoruz, düşman olarak değil” diyen Gönül, AKP’nin bu düşünceyle hareket ettiğini, CHP’den de bunu beklediklerini söyledi.

“DEMOKRASİ DEFALARCA SEKTEYE UĞRATILDI”
Türkiye’de 63 yıldır demokrasinin sağlıklı bir şekilde işleyemediğini ifade eden Gönül, “Demokrasi defalarca sekteye uğratıldı. Ancak 11 yıldır demokrasimizde de istikrar var” dedi. Dünyada büyük bir ekonomik krizin devam ettiğini söyleyen Gönül, Türkiye’nin krizden etkilenmemesinin nedeninin siyasi istikrar olduğunu dile getirdi.
“KOCAELİ TÜRKİYE’NİN LOKOMOTİFİ”
AK Parti olarak eğitim konusuna büyük önem verdiklerini belirten Azize Sibel Gönül, “En büyük bütçeyi eğitime ayırıyoruz, eğitim önemli diyoruz. Kocaeli’ye baktığımızda kırılan rekorları görüyoruz” şeklinde konuştu. Kocaceli’nin, Türkiye’nin lokomotif şehri olduğunu vurgulayan Gönül, yapılacak olan projelerle şehrin daha da gelişip, güzelleşeceğini söyledi.

“KÜLTÜR-SANAT YOK”
Sağlık konusunda yatırımların sürdüğünü dile getiren Gönül, eğitime de yatırımların hızla devam ettiğini, meslek lisesiz ilçenin kalmadığını söyledi. Kocaeli’nin çehresinin değiştiğini belirten Azize Sibel Gönül, “Eksik kalan alanlardan biri kültür-sanat etkinlikleri. Bu konuya önümüzdeki dönemde daha çok önem verilmeli” dedi. Konuşmaların ardından 66. Danışma Meclisi başladı.

24 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR