İl Milli Eğitim’den Aktif Eğitimciler Sendikası’na cevap

Aktif Eğitimciler Sendikası’nın açıklamalarına yanıt veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 18/02/2015 tarihli Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunca veri...

Aktif Eğitimciler Sendikası’nın açıklamalarına yanıt veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 18/02/2015 tarihli Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunca verilen yürütmenin durdurulması kararının müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmelerini kapsamakta olduğunu kaydetti.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aktif Eğitimciler Sendikası Kocaeli Şubesi adına açıklaması yayımlanan şube başkanının söz konusu iddiaları ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada dile getirilen iddiaların asılsız olduğu belirtildi. İlimiz genelindeki boş norm ve ihtiyaçların Müdürlüğün internet sitesinde ilan edildiği duyurulurken yapılan duyuruya dilekçe vererek atanmak üzere müracaat eden on bir yöneticinin öğretmen olarak atamalarının 24/06/2015 tarihinde yapıldığı da kaydedildi.


EN YAKIN OKULA

Yapılan atamadan sonra müracaat etmeyenlerin sayısı İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden istenmiş,  sayının fazla olması nedeniyle ileride mağduriyetin oluşmaması ve mevzuat gereği 12/06/2015 tarihinde yöneticilik görevlerinin doğrudan sona ermesi dikkate alınarak 24/06/2015 tarih ve 6524025 sayılı yazı ile tekrar duyuruya çıktı. Duyuruda 26/06/2015 tarihine kadar dilekçelerin verilmesi istenmekte. Yapılan duyuru sonucu; talepte bulunan 11 yönetici istekleri doğrultusunda, ancak talepte bulunmayan 97 yöneticinin atamaları kendilerine en yakın okula olmak üzere gerçekleşti.

13 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR