İzmitli Oğuz Gürel ödül aldı

Değişik dallarda verilen ödüllerde karikatür dalında büyük ödül İzmitli sanatçı Oğuz Gürel’ e verildi. ''Üç maymun'' konulu çalışması ödüle layık gör...

Değişik dallarda verilen ödüllerde karikatür dalında büyük ödül İzmitli sanatçı Oğuz Gürel’ e verildi. ''Üç maymun'' konulu çalışması ödüle layık görülen Oğuz Gürel, bir dönem gazetemizde de karikatürleri yayınlanmıştı.

 

ANLATIM DİLİ

Ödül alan Gürel çalışması için, “Bir karikatürcünün karikatürünü anlatması bazen dünyanın en zor şeylerinden biri olabilir. Çünkü karikatürcülerin anlatım dili zaten çizgidir ve yine karikatürcüler bazen sözlü olarak çok iyi anlatamadığı şeyleri çizgiyle daha iyi anlatabilirler. Ama bu çalışmamı kısaca özetlemem gerekirse ; görmek-duymak-konuşmak çok doğal bir insani özellikler bütünü gibi gözükse de bazı yerlerde sanki bir ödülmüş veya çok çok üstün özellikmiş gibi bir hale dönüşebiliyor.


EŞİTLİK-ÖZGÜRLÜK

Bu da ilk sorunuzda belirttiğiniz eşitlik-özgürlük-adalet gibi olmazsa olmazların az olduğu yerlerde daha fazla gözümüze çarpar. Özgürlüklerin azaldığı yerlerde çok doğal bireysel özgürlükler sanki bir armağan sanki bir hediye haline dönüşebilir'' dedi.

 

may.jpg

08 Mayıs 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR