Emekçiler Ankara’ya yürüyor

Taşeronlaşmanın en fazla görüldüğü sektörlerde örgütlü sendika ve meslek örgütleri, güvenceli iş için Ankara’da miting gerçekleştirecek. Mitinge ilimi...

BÜYÜT

Taşeronlaşmanın en fazla görüldüğü sektörlerde örgütlü sendika ve meslek örgütleri, güvenceli iş için Ankara’da miting gerçekleştirecek. Mitinge ilimizden de katılım olacak.

Taşeronlaşmanın en fazla görüldüğü sektörlerde örgütlü TÜRK-İŞ, DİSK, KESK’e bağlı sendikalar ile TTB, “Yaşamları parçalanırken kaderleri birleşenler güvenceli iş, insanca yaşam için” sloganıyla yarın Ankara’da miting düzenleyecek. Miting pazar günü yapılacağı için kamu sektöründe herhangi bir aksama olmayacak. Miting 8.00’de yürüyüşle başlayacak, 10.00 ile 16.00 saatleri arasında Kolej Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Farklı iş kollarında örgütlü 33 sendika ve meslek örgütünün de destek verdiği mitinge ilimizden de katılım olacak.

SEÇİM ÖNCESİ TALEP
Miting örgütleyicilerinden Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Kocaeli Şube Başkanı Murat Harata dün mitinge çağrıda bulunmak için basın açıklaması gerçekleştirdi. Harata, iş güvencesinden yoksun çalışmak zorunda bırakılan taşeron işçiler ve iş güvencesiz memurlar için yarın alanlarda olacaklarını söyledi. Harata şunları kaydetti “Miting de özellikle kamu alanlarında yaşanan taşeron sistemi protesto edeceğiz. Bilindiği gibi taşeron işçiler iş güvencesinden yoksunlar. Biz yaklaşan seçimler öncesi taşeron işçilerin durumunu miting ile siyasilere göstereceğiz.

OTOBÜS KALDIRILIYOR
CHP’nin seçim çalışmalarında duyurduğu taşaron sisteminin kaldırılacağına dair duyuru hepimizi heyecanlandırdı. İzmir’de yerel yönetimlerde taşeronu kaldırmaya başladı. Eğer bunu Türkiye geneline yayarsa başarılı olabilir.” Harata ilimizden 6 otobüs kalkacağını talep olması durumda otobüs sayılarının artırılacağını söyledi. Mitinge katılım için bugün saat 01.00’de Halk Eğitim Merkezi önünden otobüs kaldırılacak. Öte yandan SES Kocaeli Şubesi Cebir İş Hanı Kat:2 No:29’daki binadan Çağlayan İş Merkezi Kat:5 Daire 29’a taşınacağı öğrenildi. Dün başlayan taşınma çalışmalarının bugün sonlanacağı belirtildi.

01 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR