Sirmen’den teleferik projesi

        CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği (MARSİAD)’ni ziyaret etti. Sirmen, iktidara geldiklerinde...

 

 

 

 

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği (MARSİAD)’ni ziyaret etti. Sirmen, iktidara geldiklerinde derneğin projelerine destek vereceğini ve 30 Mart’ta seçimi kazandıkları takdirde Anıtpark’tan Umuttepe’ye teleferik hattı çekmek istediklerini söyledi.
 

SİRMEN DESTEK VERECEK

Sirmen’e MARSİAD ziyaretinde meclis üyesi adayları Şaban Sarıgülle ve Bozkurt Uslu da eşlik etti. Dernek başkanı Bahri Odabaş, Sirmen’e fındık dünyası ve KOBİ OSB projelerinden söz ederek, yer anlamında destek istedi. Bu talebe karşılık veren Sirmen, “Seçilmeye gerek yok verelim yeri, yapalım” ifadelerini kullandı. AKP döneminde de hizmet yapıldığını söyleyen Odabaş, “Ancak Sefa Bey dönemindeki maddi imkanı düşündüğümüzde bugüne karşılık 10 kat fazla hizmet edildiği görülür” dedi.

 

UCUZ SİYASET

Yaptıkları tüm projelerin para getiren çalışmalar olduğunu söyleyen Sirmen ise, “3 yıllık önemde 40 bin kişiye istihdam yarattık. Bunlar ise Anıtpark’a bir vagon koydular. Bunu oraya koymaya ben utanırım. Ucuz siyaset yapıyorlar. Bu projenin bugüne kadar bitmesi gerekiyordu. 10 yıldır projesini bile yapmamışlar” dedi.

 

DİYALOGA GİRMEDİLER

Üçyol’a yapılan yol düzenlemesiyle ilgili esnafın dert yandığını söyleyen Sirmen, “Esnaf projenin yıkılmasını istiyor” dedi. Söz alan Odabaş, “Nevzat Doğan ve İbrahim Karaosmanoğlu esnaf ve sivil toplumla diyaloga girmediler. Yönetici herkesle iş yapmak zorundadır. Sizin bu diyalogu sağlayacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

UMUTTEPE’YE TELEFERİK
Proje tanıtım kitapçığını eline alarak bazı projelerinden söz eden Sirmen, şöyle konuştu: “İlk yapacağımız proje, Anıtpark’tan Umuttepe’ye bir teleferik hattı kurmak olacak. Bu hat kentin belirli noktalarına uğrayarak okula, hastaneye giden vatandaşların ulaşımını sağlayacak. Ayrıca öğrenciler için ulaşım zamanı düşmüş olacak. Bu da öğrencilerin ders aralarında bile çarşıya gelmesine vesile olacak ve esnafımızın yüzü gülecek” diye konuştu.

25 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

CEMİL - ATIN BEYLER ATIN MEYDANLAR SİZİN

Yanıtla . 0Beğen 25 Şubat 17:02
02

k - Atın atın meydanlar boş

Yanıtla . 0Beğen 25 Şubat 17:02
01

mülayim - sefa bey yapar nevzat beyde konağa gider ordan telerefiki izler zaten sefa beye efsane diyordu sefa bey aday olduktan sonra o şahıs demeye başladı hiç yakıştıramadım çocuk doktoruna bu hafifliği

Yanıtla . 0Beğen 25 Şubat 17:02
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR