'Her türlü darbeye hayır'

Yazılı bir basın açıklaması düzenleyen Engin Taşdemir, “ Darbe girişiminden sonra ben ve arkadaşlarımda sokaklara çıkarak bu çirkin olaya karşı tavrı...

Yazılı bir basın açıklaması düzenleyen Engin Taşdemir, “ Darbe girişiminden sonra ben ve arkadaşlarımda sokaklara çıkarak bu çirkin olaya karşı tavrımızı ortaya koyduk. Bir sosyalist veya sosyal demokrat insan, her ne koşulda olursa olsun askeri veya sivil darbeye karşı durmalıdır. Darbeler bu ülkede her zaman sol ve yurtsever insanlara zarar vermiştir. Bu sefer ki darbe de tüm halka karşı yapılmıştır.

Bugün olay incelendiğinde geçmişte yapılanlar göz ardı edilmemelidir. Yıllardır bu cemaatleri besleyen ve devletin bütün kurumlarına yerleştiren AKP’dir. Şimdi ortaya çıkıp kendilerini demokrasi havarisi yapmasınlar. AKP’nin bütün yetkili organları düne kadar cemaatler ile kol kolaydı. Bugün hala aynı yardımlar devam ediyor. Örneğin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyeler sürekli ortak proje adı altında çeşitli cemaat ve tarikatlara ayni ve nakdi yardım yapmaktadır. CHP li meclis üyesi arkadaşlarımız ile bütün uyarılarımıza rağmen hala çeşitli cemaatlere ve onlara yakın iş adamlarına İmar rantı veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,Çayırova da ki geçtiğimiz aylarda, Müteahhit olan Dumankaya firmasına vermiş olduğu imar rantını iptal etmelidir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeler artık cemaat ve tarikatları kollamayı bırakıp tüm halka eşit mesafede davranmalıdır.

Yıllardır söylüyoruz, devletin savcısı, hakimi, polisi, askeri v.b güçleri sadece bir şahsın, bir partinin, bir iktidarın,  veya cemaatlerin adamı olmamalıdır. Sadece halkın polisi, askeri, savcısı olmalıdır. Bugüne kadar bir çok cemaat gruplarını besleyen, insanları kamplaştıran ve ayrıştıran iktidar artık aklını başına alıp düşünmelidir. Hukuku zedeleyecek ve hukukun bağımsızlığını çiğneyecek kadrolaşmaları bırakmalıdır. 

Bir kez daha yapılan bu darbe girişimini lanetliyorum. Darbeler kabustur. Darbeler karanlıktır. Darbeler bu halka yapılmış en alçakça plandır” dedi. 

18 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR