HAS Parti toplantısında AKP’ye sert gönderme

HAS Parti İl Divan Toplantısı’nda konuşan başkan Erol Pekcan, AKP’nin zenginlik anlayışını eleştirerek, zenginle fakir arasında giderek artan uçuruma...

BÜYÜT

HAS Parti İl Divan Toplantısı’nda konuşan başkan Erol Pekcan, AKP’nin zenginlik anlayışını eleştirerek, zenginle fakir arasında giderek artan uçuruma dikkat çekti.

HAS Parti 2. İl Divan Toplantısı, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde önceki akşam yapıldı. İl Başkanı Erol Pekcan’ın yönetiminde gerçekleşen toplantıda teşkilat çalışmaları değerlendirildi. Toplantının basına açık bölümünde açıklama yapan İl Başkanı Pekcan, Necmettin Erbakan’ı rahmetle anarak, tüm Müslüman dünyasına başsağlığı diledi. Pekcan, “2009 yılı sonundaki Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre en zengin 100 Türk'ün toplam serveti bir önceki yıl 87 milyar dolarken, bir yılda önemli miktarda artarak 110 milyar dolara yükselmiştir. Yine Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2009 sonu verilerine göre Türkiye nüfusunun yüzde 60.5'i, günde bir öğün et, tavuk ya da balık içeren bir yemek yiyemiyor. Halkın yüzde 44'ü, ihtiyacı olduğu hâlde yeni giysi alamıyor. Bu rakamların hepsi, bundan 10 yıl önceki aynı alandaki rakamlardan çok daha yüksek. Yani Türkiye'de yoksul olanlar daha yoksul hâle geliyor. Zenginler daha da zenginleşiyor. Türkiye'de en yoksul ile en zengin arasındaki gelir farkı uçurumu biraz daha derinleşmiştir” sözleriyle AKP’nin zenginlik anlayışını eleştirdi.

DİLOVASI’YLA İLGİLİ YALANLAR
Dilovası’nda yaşanan çevre sorunlarıyla ilgili tartışmalara da değinen Pekcan, “Basın aracılığı ile Dilovası'nın sıkıntılarını paylaşmaya çalıştık. Oradaki insanların sağlıksız bir ortamda yaşamaya mahkûm edildiklerinin altını çizdik. Bu konuda bizimle birlikte kamuoyu da ciddi ilgi ve baskı gösterdi. Ancak iktidar partisinin mensupları televizyonlara çıkarak milletin gözünün içine baka baka Dilovası’nın ideal bir yaşam alanı olduğunu, yapılanların şarlatanlık olduğunu, hava kirliliği ve insanların hayatlarını olumsuz yönde etkileyecek bir durumun söz konusu olmadığını söylediler. Bu durum iktidar sahiplerinin gözlerinin ve vicdanlarının karardığının göstergesidir. Kişisel çıkarlar için insan hayatı yok sayılamaz. Biz diyoruz ki insanları yaşatın onların yaşamlarından çalmayın. Yeni sanayi tesislerini engelleyemiyorsanız, tedbirlerinizi sağlam alın. Caydırıcı yaptırımlarınız olsun” açıklamasında bulundu. SEDAŞ’la ilgili yaşanan sıkıntılara da değinen Pekcan, ödeme sıkıntıları, yanlış faturalandırma, sistem yavaşlığı gibi sorunların halkı çileden çıkardığını dile getirdi. Pekcan, “Halkımız iktidarın bu yanlış gidişata bir dur demesini beklemektedir” dedi.

06 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR