Çiftçiler artık daha bilinçli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra’da ekonomik değeri yüksek tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi için gerçekleştirdiği proje kapsamında teorik eğ...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra’da ekonomik değeri yüksek tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi için gerçekleştirdiği proje kapsamında teorik eğitimlerin ardından pratik eğitim verildi. Serada kurulan damla sulama sistemiyle ziraat mühendisleri tarafından çiftçilere bilgiler aktarıldı. Öte yandan projenin tamamlanmasının ardından çiftçilere sertifika verilecek.

UYGULAMA EĞİTİMİ VERİLDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Köye Hizmet Şube Müdürlüğü, Kocaeli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kandıra Belediyesi ve Arıklar Sulama Birliği ortaklığıyla kazanılan “Kocaeli’de Tarımsal Sulama Yöntemlerinin Modernizasyonu” adlı AB projesinde çiftçiler uygulama eğitimi aldı.

KOCAELİ KAZANACAK
Proje kapsamında oluşturulan serada verilen eğitim öncesi çiftçilere serada neler yapacakları bir kez daha anlatıldı. Daha sonra kurulan seraya geçen çiftçiler burada uygulamalı olarak nasıl ürün yetiştirmeleri konusunda eğitim aldı. Damla sulama, toprak ve gübreleme, sebze ve meyve yetiştirme teknikleri, sulama teknikleri, bitki koruma, seracılık, arıcılık, organik tarım, yem bitkileri yetiştirme, budama aşılama ve pazarlama konularında eğitim alan çiftçiler, verilen eğitimlerin oldukça verimli olduğunu belirttiler. Eğitimlerin sona yaklaştığını söyleyen çiftçiler artık verimi ve ekonomik getirisi yüksek ürünleri üreteceklerini böylelikle hem kendilerinin hem de Kocaeli’nin kazanacağını belirttiler.
30 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR