TKP’ye çirkin saldırı

TKP Değirmendere seçim bürosuna önceki gün giren silahlı iki kişi büroda bulunan partilileri darp etti. Büroda bulunan eşyalara da zarar veren iki kiş...

BÜYÜT

TKP Değirmendere seçim bürosuna önceki gün giren silahlı iki kişi büroda bulunan partilileri darp etti. Büroda bulunan eşyalara da zarar veren iki kişi daha sonra olay yerinden uzaklaştı. TKP İl Komitesi önceki akşam bir basın açıklaması düzenleyerek saldırıyı kınadı.

TKP, Anadolu topraklarına nüfuz etmiş, gücünü oradan alan, dolu bir siyasi geleneği olan partidir. Bu yüzden, yöneticileri çeşitli dönemlerde öldürülmüş, hapsedilmiş ya da saldırıya uğramışlardır. Tıpkı bugün olduğu gibi. TKP, etnik kökene dayalı ya da şiddet yanlısı politik tarzı hiçbirzaman benimsememiş, benimsemeyecektir. Ama karşılığında TKP’nin güçlenmesinden korkanlar, redettiğimiz yaklaşımlara göndermeler yaparak saldırmayı görev bilmişlerdir.

PROVOKASYON YARATMAK
Gölcük ilçesinde de, etnik kökene dayalı kaşımayla bağımsız milletvekili adayının bürosuna saldırıp kaos yaratanlar, davranışlarına prim verildiği için Değirmendere’ye uzanıp bu kez partimiz seçim bürosuna saldırma, görevli arkadaşlarımızı darp etme cesaretini göstermişlerdi. Katliam kültüründen beslenen zanlıların, önce etnik kökene dayalı provokasyon yaratmak, daha sonra da solculara, sosyalistlere, emekten yana tavır koyanlara saldırmakla, sol gelişime tahammül edemediklerini bir kez daha kanıtlamışlardır.

SESSİZ KALMAYACAĞIZ
Bizler, işçi sınıfının ve emekçi halkın iktidarı için boyun eğmeden mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Cemaat kültürünü dayatan yeni resmi ideolojiye, faşizm özlemleriyle toplumu sıkıştırmaya, bunun için de öncelikle sosyalistlere, komünistlere saldıranlara meydanı boş bırakmayacağız. Bizler, bu tür saldırılara ve faşizme boyun eğmeyeceğiz. Oyuna gelmeyeceğiz, sessiz kalmayacağız. Yaşasını sınıf dayanışması, yaşasın mücadele.” Basın açıklamasının ardından grup alkışlar eşliğinde olaysız dağıldı.

14 Mayıs 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR