Tüysüzler davası yine ertelendi

2014 yılı Haziran ayında Sarraf Tüysüzler adlı işyerini bir anda kapatıp kaçan Tüysüzler ailesinden Cengiz Tüysüz, Cemalettin Tüysüz, Turgay Tüysüz,...

2014 yılı Haziran ayında Sarraf Tüysüzler adlı işyerini bir anda kapatıp kaçan Tüysüzler ailesinden Cengiz Tüysüz, Cemalettin Tüysüz, Turgay Tüysüz, Yüksel Tüysüz, Turgut Tüysüz, Perihan Tüysüz ve çalışanlarından Esengül Uludağ ile Melika Zortaş’ın sanık olarak yargılandığı davanın görülmesine Kocaeli Adliyesi’nde devam edildi. Davanın 12. Celcesi ile birlikte sayıları bini geçen mağdurlardan dinlenmeyen kalmadı.

 

MAĞDURLAR SALONA ALINDI

Davaya sanıklar yine katılmazken, avukatları Gürkan Biçen ve Didem Zengin hazır bulundu. Davaya katılan mağdurların hepsinin salona alındığı davada katılan avukatları Şükran Yıldırım, Ümit Yastıoğlu, Adnan Sertaç İnaç, Hüseyin Sel, İbrahim Kandal, Ceren Küçükosmanoğlu, Hatice Bayraktar, Gözde Karakaş, Meral Türkçakal ve Tuğçe İnan hazır katıldı.

 

SANIKLARLA YÜZLEŞİLSİN

Dava konuşanTüysüzler mağduru Kenan Yayla’nın avukatı İbrahim Kandal, “Sanıklar müştekilerin iyi niyetlerini ve önceki alışverişten doğan yakınlıklarının istismar ederek ellerine birer kart verip dolandırmışlardır. Sanıklar yüzleşmeye yanaşmamakta duruşmaya gelmemektedir. Bu nedenle sanıkların duruşmada da getirilmelerini ve müştekiler ile yüzleştirilmelerini ayrıca tutuklu yargılanmanlarını talep ediyoruz” dedi.

 

CENGİZ TÜYSÜZ, MAĞDURLARI TANIMIYOR

Sanıklar Turgay, Perihan Tüysüz ve Melike Zortaş’ın avukatı Gürkan Biçen, “benim müvekkillerim müteveffa Adem Tüysüz’ün mirasçısı olarak kağıt üzerinde şirket hissedarı olmuşlar. Fakat daha sonra mirası reddetmişlerdir. Adem Tüysüz’ün tek mirasçısı Cengiz Tüysüz’dür müvekkilerimin hç biri müştekileri tanımamaktadır” dedi.

 

CUMA KARAVAR’DA MAĞDUR

7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde CHP’den Kocaeli milletvekili adayı olan ve tüysüzler tarafından dolandırıldığını iddia eden Cuma Karavar, “ Ben 1 sene önce diyalog kurarak Tüysüzler’den 10 bin TL kadar para alabildim. Geri kalan ve büyük meblağ olan paramı hiç bir şekilde alamadım. Burada bu kadar insan mağdur oldu. Mahkemenin tarafsızlığından şüphemiz yok ama burada bini aşkın sayıda insan mağdur. Bu tüysüzler yüzünden ocakları sönen insanlar var” dedi.

 

SAVCI TUTUKLAMA TALEBİNİ REDDETTİ

Avukatlardan gelen tutuklama talebi üzerine Cumhuriyet Savcısı, “Sanıkların eylemi kül halinde bancalık kanunu 150/1 maddesine düzenlenen izinsiz faaliyette bulunmak suç tipine uyması ihtimali bulunduğundan yargılamanın bulunduğu aşama dikkate alınarak CMK 100 maddesi uyarınca tutuklama talebinin reddine karar verilmesi kamu adına talep ve mütaala olunur dedi.  

 

11 EKİM’E ERTELENDİ

Davada sanıklar hakkında 5411 sayılı kanunun 150/1-2 maddesi gereğince kamu davası açıldığı anlaşılmakla aynı yasanın 162 maddesi gereğince muhakeme şartının yerine getirilmesi sağlanması amacıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetmele Kurulundan izin alınması için davası dosyası eklenerek yazılmasına, dava sürecinin sürünceme kalmaması için ifadelerine başvurulmayan müştekilerin ve birleştirilen dosyalar nedeniyle savuması alınmayan sakınların dinlenmesinden vazgeçilmesine bu nedenlerle davanın 11 Ekim saat 09:15 tarihine ertelenmesine karar verildi.

Haber: Ahmet HAZER

08 Haziran 2016 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

Alacaklı - Turgay tüysüz kanalı sat ve ver paralarımız babanın abinin çaldığı paralarla aldığı kanalı.ne yüzsüzlüktür bu gözümüzün önünde karısının altına araba aldı yuvam akarca villarından ev al aldı oturuyor bizim paramızla.hırsızında yüzsüzü bu kadarda olmaz.hesapta kanal onunmuş 20 yaşında okul harçlığıyla almış ahiretteki halini düşününce acıyorum size

Yanıtla . 0Beğen 08 Haziran 12:14
05

Onurlu yaşa... - Ölüm herkese hak.. Öbür tarafta herkes hakkını özellikle evlatlarının hakkını onlardan soracak... Bu dünyada yedikleri yanlarına kalsın.. Zira sonrası çetin.... Tek tek helallik istemek... Zor işleri valla... Acıyorum

Yanıtla . 0Beğen 08 Haziran 12:14
04

mısafır - yesınler bakalım babaları topragın altında kıvranırken onlar yesınler ıcsınler bakalım nereye kadar yıyecekler bu kadar mılletın ahı varken bogazlarından gecıyorsa helal olsun

Yanıtla . 0Beğen 08 Haziran 12:14
03

MAĞDURR - CAN GÜMÜŞHANE GÜMÜŞHANE

Yanıtla . 0Beğen 08 Haziran 12:14
01

hakan - beyler millet paraları yedi bitirdi siz daha neyin peşine düştünüz.Yüksel Tüysüz Antlayad ayaşıyor.hepsi gününü gün ediyor.

Yanıtla . 0Beğen 08 Haziran 12:14
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR