Saygın: Düşünmek bir disiplindir

          Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Siyaset Bilimi Kulübü’nün düzenlemiş olduğu kişisel gelişim ve girişimcilik uzmanı Oğuz Saygın ile ‘Ezb...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Siyaset Bilimi Kulübü’nün düzenlemiş olduğu kişisel gelişim ve girişimcilik uzmanı Oğuz Saygın ile ‘Ezber Bozan Düşünce Becerileri ve Girişimcilik’ semineri Uluslar Arası Gençlik Merkezinde düzenlendi. Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Bilal Buksu, Siyaset Bilimi Kulübü Başkanı Bilal Bozkurt, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“SAYGIN VAZGEÇİLMEZİMİZDİR”

Kısa bir konuşma yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, “Çok değerli hocam Oğuz Saygın’la siz değerli gençleri bir araya getirdik. Kocaeli Kent Konseyi olarak ikinci ağırlayışımız. Farklı kurumlar aracılığıyla da ilimize gelmiştir. Kent konseyi olarak Oğuz Saygın bizim için vazgeçilmez isimlerden birisidir. Hepinize iyi dinlemeler diliyorum” dedi.

“GENÇLERLE ÇALIŞMAK GÜZEL”

“Gençlerle ve kendini genç hissedenlerle çalışmak çok güzel” diyen Oğuz Saygın, düşünce becerileri hakkında bilgiler verdi. Saygın, “Düşünmek bir disiplindir. Bunu öğrendikten sonra doğruyu bulursunuz. Önce çocuklara düşünme becerisini öğreteceksiniz sonra çocuklar kendisi sorunlarını halleder” dedi. Saygın, “Yaşanan sorunu bulmak için birisinin saçmalaması lazım. Hayır birisi saçmalayacak ki sorunu çözebilelim” diye konuştu.

“SORGULAMAK LAZIM”

Bir şeylerin öğrenilmesi için öncelikle o konunun sorgulanması gerektiğini vurgulayan Saygın, “Sorgulamak için düşünmeyi bilmek lazım. Bunu öğrendikten sonra araştırmacı yönünüzü bulursunuz. Bence bunun ders olarak okulda öğretilmesi lazım. Çünkü okulda herkes okulda herkes ağacın gövdesini kahverengi yapar ve gemiyi herkes denizde yüzdürür ancak bazıları da karadan yüzdürür ve farklı düşünceyi ortaya koyar” şeklinde konuştu.

02 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR