Gelin-Kaynana davası gergin geçti

Derince’de şubat ayında meydana gelen olayda evlerinde boğazları kesilerek öldürülen kaynana Güler Kurt ve gelin Hatice Kurt’un davası gergin geçti.....

BÜYÜT

Derince’de şubat ayında meydana gelen olayda evlerinde boğazları kesilerek öldürülen kaynana Güler Kurt ve gelin Hatice Kurt’un davası gergin geçti.. Mahkeme tutuklu 4 sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 19 Aralık tarihine erteledi.

Derince İbni Sina Mahallesi Piri Reis Caddesi’ndek meydana gelen olayda evlerinde Güler Kurt ve Hatice Kurt boğazları kesilerek öldürülmüş olarak bulunmuştu. Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında cinayet zanlıları öldürülen Güler Kurt’un kız kardeşinin oğulları Muhammet Mutlu, Mevlüt Mutlu, Uğur Ulus ve Murat Kilitçi gözaltına alınmış, yapılan sorgularından hem gelin kaynana hem de Darıca’da Veli Özel isimli bir kişiyi daha öldürdükleri ortaya çıkmıştı. Adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak cezaevine konmuştu.

SALONDAN ÇIKARILDI
Olayla ilgili davanın görülmesine dün devam edildi. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davaya tutuklu sanıklar Muhammet Mutlu, Mevlüt Mutlu, Uğur Ulus ve Murat Kilitçi ile avukatları Ersin Laralıoğlu, Suat Çelik, Nejdet Çağlar ve Didem Zengin, öldürülenlerin yakınları Rasim Kurt, Fatih Kurt, avukat Şerife Manay katıldı. Davaya güvenlik nedeniyle yine izleyici hiç kimse alınmadı. Mahkemeye başlanmadan önce Rasim Kurt, sanıklara parmakla işaret yapınca sonrasında da siniri dinmeyince mahkeme salonunda çıkarıldı.

TANIKLAR DINLENDI
Davada tanık olarak olay günü inşaatta çalışan Halil İbrahim Topuz dinlendi. Topuz “Olay günü inşaatta iş başı yaptığımı sırada bir kırmızı araba gördüm. Bu araç yarım saat kadar bekledi. Araçtaki görsem tanımam ama iki kişi koşarak araca geldi. Birisi montunu çıkararak araca bindi, diğeri de binince araç hareket etti. 45 dakika sonra polis geldiğinde cinayet olduğunu söyledi. Ancak ben kimsenin elinde bıçak görmedim” dedi.

ANAHTARI ÇALMIŞLAR
Tutuklu sanıklardan Murat Kilitçi “Sanık Uğur ile Fatih Kurt arasında husumet bulunmaktadır. Biz tanındığımız için kapının açılması söz konusu olamaz. Olayı Mevlüt ile Muhammet planlamış, evin anahtarını çalmışlardır. Hırsızlık suçunu kabul ediyorum ama cinayet suçunu işlemedim” dedi. Diğer tutuklu sanık Muhammet Mutlu ise “Sanık Murat bize iftira atıyor. Nezarette Uğur ile Murat 150 bin TL karşılığında bizi suçlamayacaklarını söylediler” dedi.

19 ARALIK’A ERTELENDİ
Mahkeme tüm sanıkların ve avukatların beyanlarının aldıktan sonra kararını açıkladı. Mahkeme tutuklu 4 sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, Murat Kilitçi’nin ceza ehliyetinin olup olmadığını belirlenmesi için adli tıp kurumuna gönderilmesine karar vererek mahkemeyi 19 Aralık tarihine ertelendi.

25 Eylül 2012 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR