Diş Hekimleri seçime gidiyor

Türkiye Diş Hekimleri Birliği (TDB) Kocaeli Diş Hekimleri Odası’nın 13. Olağan genel kurulu dün gerçekleştirildiTürkiye Diş Hekimleri Birliği (TDB) Ko...

BÜYÜT

Türkiye Diş Hekimleri Birliği (TDB) Kocaeli Diş Hekimleri Odası’nın 13. Olağan genel kurulu dün gerçekleştirildi

Türkiye Diş Hekimleri Birliği (TDB) Kocaeli Diş Hekimleri Odası’nın 13. Olağan genel kurulu dün KOÜ Anıtpark Yerleşkesi Güzel Sanatlar Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede Demokrat Diş Hekimleri Platformu’nun adayı Körfez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde çalışan mevcut başkan Murat Özyıldırım ile Yenilikçi Diş Hekimleri Platformu’nun adayı Özel Tahsin Özbek Tıp Merkezi’nde görevli diş hekimi Nilgün Özyuva bugün yapılacak seçimle başkanlık için kıyasıya yarışacak.

373 ÜYE OY KULLANACAK
Gerçekleştirilen genel kurula Kocaeli Tabip Odası Başkanı Kemal Keşmer, KYÖD Başkanı Hakan Tanta, Kandıra Belediyesi eski başkanı diş hekimi Turan Sarı ve oda üyeleri katıldı. 373 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 9 kişilik yönetim kurulu, 5 kişilik disiplin kurulu, 3 kişilik denetim kurulu ve 7 birlik delegesi seçilecek. Divan kurulu için her iki aday da ayrı ayrı önerge verdi. Demokrat Diş Hekimleri Grubu’nun divan için sunduğu isimler Edip Karaoğlan, Orçun Ön, Tolga Yıldırım olurken, Yenilikçi Diş Hekimleri Grubu ise İsmail Yazıcı, Töre Genç ve Önder Özkaya şeklinde oldu.

YENİLİKÇİ DİŞ HEKİMLERİ
GRUBU’NUN DİVAN KURULU SEÇİLDİ
Üyelerin oylarına sunulan önergelerin neticesinde ise, 41 oyla Yenilikçi Diş Hekimleri Grubu’nun divan kurulu seçildi. Divan başkanlığını İsmail Yazıcı yaparken, kâtiplikleri ise Töre Genç ve Önder Özkaya üstlendi. Murat Özyıldırım yaptığı konuşmada rakibine çatarak, “Davranışlarımızı şova çevirmeden sizlerin karşısına çıkıyoruz. Kendilerine ‘Yenilikçi’ adını veren yapıda web sitemizle ilgili bilgi eksikliği var. Bunu söylememizin sebebi ise yenilikçi grubun seçim beyannamesinde, meslektaşlarımız için vaat edilen bu hizmet, ekibimizce, tüm meslektaşlarımız için istisnasız temin edilmiştir.

SEKTEYE UĞRATMIŞTIIR
Mevzuatı uygulamamayı marifet gören ve ‘Bana göre’ diye başlayan cümleler kurmayı seven arkadaşımız, disiplin kurulunun işleyişini bloke etmekle kalmayıp, görevli meslektaşlarımızı da provoke edip kurumsallığı sekteye uğratmaya çalışmıştır. Ayrıca disiplin kurulundan istifa etmek zorunda kalınca kendisini durduramaz hale gelmiştir. Nereden edindiğini açıklamadığı bir belge fotokopisini sallaya sallaya ortaya çıkartıp, oda yönetiminin ‘kişiler arasında eşit davranmadığını ve bazı kişileri kayırıyor’ söylemleriyle ortalarda dolaşır olmuştur” dedi.

TANTA’DAN İTİRAZ
Özyıldırım’ın bu sözlerine tepki gösteren KYÖD Başkanı Hakan Tanta, Özyıldırım’ın iyi hazırlanmadığını söyleyerek, “Murat Bey’in faaliyet ve kesin hesap raporlarını okuması gerekiyordu. Bununla birlikte başkan seçilmesi halinde projelerinden bahsetmesi gerekiyordu ama kendisi rakibini suçlamaktan başka bir şey yapmadı” dedi. Kısa süreli gergiliğe neden olan bu durumun ardından faaliyet ve hesap kesim raporları okundu.

Yenilikçi Diş Hekimleri Platformu’nun yönetim listesi:
Nilgün Özyuva (başkan adayı)
Reyhan Karaaslan Boz,
M. Volkan Severcan
Gönül Uluce
Bora Bayrak
Hsan Orakçı
Ali Akçay
Elif Çelikel
Töre Genç
Denetleme Kurulu:
Bahadır Y. Köprülü
Teoman Tandoğan
Bülent Kama
Disiplin Kurulu:
Ergün Evin
Nevzat Çevik
Hasan Acar,
Deniz Bozkurt
İsmail Yazıcı
Birlik Delegeleri:
F. Sadık Bamaç
Turgay Faiz
Fatih Çetinkaya
Müzeyyen Topçu Tan
Sedat Tuna Yalıncan
Mustafa Aydınalp
İbrahim Akgündüz
Önder Özdenkaya
Yusuf Aydoğan

Demokrat Diş Hekimleri Platformu’nun yönetim listesi:
Murat Özyıldırım (başkan adayı),
Ahmet Cem Bakırcı
Ayşe Serpil Gezer
Caner Ersoy
Edip Karaoğlan
Esra Demir
İbrahim Çevikel
Meltem Alkan Yıldırım
Mümin Er
Denetim kurulu:
Ayşe Çalık
Günay Şengün
Mehtap Çağla Tazegül
Disiplin kurulu:
Ali Muhittin Gül
Eftal Ünal
Fedai Kürtül
Şendoğan Tezyüksel
Zehra Coşkun Salih
Birlik delegeleri:
Ali Muhittin Gül
Ayşe Çalık
Ayşe Serpil Gezer
Caner Ersoy
İbrahim Çevikel
Meltem Alkan Yıldırım
Metin Pamukçu

05 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR