Üzülmez’den esnaf ziyareti

Esnafların ekonominin temel taşlarından biri olduğunu her fırsatta hatırlatan Başkan Üzülmez, hayırlı işler dileğinde bulunduğu ticaret erbablarına i...

BÜYÜT

Esnafların ekonominin temel taşlarından biri olduğunu her fırsatta hatırlatan Başkan Üzülmez, hayırlı işler dileğinde bulunduğu ticaret erbablarına ilçenin ekonomik gelişimine katkı veren projelerin bir kısmını da hükümet desteği ile gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

 

Şeffaf ve birlikte yönetim anlayışı çerçevesinde halkın yanında ve içinde bulunmaya özen gösteren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, önceki gün de İstasyon Mahallesi Atakan Caddesi üzerinde iş yerlerini ziyaret ederek, esnafa hayırlı işler dileklerinde bulundu. Başkan Üzülmez, hem vatandaşla hem de esnafla sohbet edip, taleplerini dinledi. Genç, yaşlı herkesin ilgisiyle karşılaşan Başkan Üzülmez, öğrenci ve velilerin güvenli geçiş için sinyalizasyon ve kasis gibi taleplerini de UKOME yetkililerine ileterek konunun çözümü noktasında takipçisi olacağını vurguladı.

 

Kartepe’deki ticari hayatın gelişmesinde küçük ve orta ölçekli esnafın çok önemli rol oynadığını belirten Başkan Üzülmez, “Kartepe ilçesi sahip olduğu değerler ve coğrafi konumu itibarıyla bir cazibe merkezi durumunda. Kartepe’nin geleceğine şekil vermek adına vizyon projelerini hükümetin de desteği ile tek tek gerçekleştirmeye başladık. Halkın yaşam kalitesini yükseltmek adına sanayiciler, akademisyenler gibi farklı iş kolları dahil pek çok alanda iş birliğinde çalışmalar içine girerek ulaşım, sağlık, eğitim projeleriyle Kartepe’ye değer hizmetlerde bulunuyoruz” dedi.

 

Esnafa da ekonomik getiriler sağlayacak projeler ve yatırımlarla ilçenin ekonomik gelişimine katkı sağladıklarını hatırlatan Başkan Üzülmez, “Ticari hayatın gelişmesi ilçemize olan ilgiyi de beraberinde artırıyor. Bu da hem kalite hem de ekonomik olarak esnaflarımıza geri dönüyor” dedi. Ziyaret ettiği esnafla ayaküstü hasbihal eden başkan, alış veriş yapan vatandaşların da hatırını sormayı ihmal etmedi. Başkanın hakla iç içe olmasından memnun olduklarını belirten bölge esnafı hizmetleri için de Başkan Üzülmez teşekkür ettiler.

05 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR