Ayın Gençlik Merkezi, Kocaeli

Ağustos ayından itibaren hayata geçirilen ‘Ayın Gençlik Merkezi’ uygulamasında, ‘Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi’ Ocak ayının gençlik merkezi ol...

BÜYÜT

Ağustos ayından itibaren hayata geçirilen ‘Ayın Gençlik Merkezi’ uygulamasında, ‘Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi’ Ocak ayının gençlik merkezi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan proje ile yurdun dört bir yanında faaliyet gösteren gençlik merkezlerinin daha canlı olması, rekabet içinde yaratıcılıklarını kullanmalarını ve farklı projeler üretmelerini sağlamak amaçlanıyor. Ağustos ayında başlatılan uygulamada ilk seçilen gençlik merkezi Nevşehir Ürgüp olurken Aralık ayında ise Edirne Gençlik Merkezi seçilmişti. Ocak’ta ise çalışmalarıyla diğer merkezlere örnek olma niteliğini kazanan merkez, Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi oldu.

 

Bakan Çağatay Kılıç’tan Kutlama

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ayın gençlik merkezi seçilen Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezinin yöneticilerini ve katılımcı gençlerini kutladı. Bakan Çağatay Kılıç, 81 ilde günden güne üye sayısını artırarak güzel projelere imza atan faal 193 gençlik merkezinin en kısa zamanda 344’e ulaşmasını hedeflediklerini dile getirerek, “Bizim geleceğimizi inşa eden gençlerdir. Biz bunu her zaman dile getirdik. Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz tüm çalışmalar onlara daha aydınlık, daha güzel bir geleceğin önünü açmak için. Biz bakanlık olarak gençlik merkezlerimizin sayısını artırmayı hedefliyoruz ki daha çok gencimiz orada hayallerini gerçekleştirsin ve kötü olan hiçbir alışkanlığa el uzatmasın” dedi. Bakan Çağatay Kılıç sözlerine şöyle devam etti:

“Her ay yaptığı etkinlikler, üye sayısı ve sosyal medya kullanımının değerlendirilmesi sonucunda belirlenen ayın gençlik merkezi uygulaması kapsamında Ocak ayı için seçilen merkezimizi Kocaeli Gençlik Uluslararası Gençlik Merkezi’ni tebrik eder ve diğer gençlik merkezlerimize örnek olmasını umarım”

05 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR