Kocaeli basını ilk 5’te

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, BİK Kocaeli Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Atalay, “Ülkemizde bir istatistik yapıldığında da tirajı en y...

BÜYÜT

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, BİK Kocaeli Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Atalay, “Ülkemizde bir istatistik yapıldığında da tirajı en yüksek 5 ilden biri Kocaeli. Ben Kocaeli basınını takip etmekten büyük keyif alıyorum. Yerel basın varsa demokrasi var” diye konuştu.
 
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Kocaeli Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek, Şube Müdürü Muharrem Mermertaş’tan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Kocaeli’nin Türkiye’de yerel basın anlamında çok güçlü bir yer olduğunu ifade eden Atalay, kendisinin de Kocaeli’ndeki yerel gazeteleri yakından takip ettiğini ifade etti.
 
ZİYARET EDİYORUZ
Genel Müdür Mehmet Atalay ziyarette yaptığı açıklamada yerel basının önemine değinerek, “Biz zaman zaman illerimize gidiyoruz. Yeni şubeler açıyoruz, eski şubelerimizi de ziyaret ediyoruz. Çalışmaları yerinde görüyoruz. Bugün de bir süre önce göreve başlayan şube müdürümüzü ziyaret ettik ve başarılar diledik” dedi.
 
YEREL BASIN VARSA, DEMOKRASİ VAR 
Kocaeli’nin son derece hareketli, bereketli, gür sesli bir basını var ve diyen Atalay, “ Yayıncılıkta zaman zaman maksadı aşan ifadeler olsa da, basın özgürlüğü kapsamında, haberi okuyucuya ulaştırma becerisini en iyi gösteren illerimizden biri. Ülkemizde bir istatistik yapıldığında da tirajı en yüksek 5 ilden biri Kocaeli, bu açıdan da son derece önemli bir şehrimiz. Ben Kocaeli basınını takip etmekten büyük keyif alıyorum. Basın kuruluşlarına başarılar diliyorum, daha yüksek tirajlara ulaşmalarını arzuluyorum. Yerel basın varsa demokrasi var, yerel basın varsa yerel yönetimlerde denetim var demektir” diye konuştu.
 
40’A YAKIN YAYIN MEVCUT
Ziyarette Muharrem Mermertaş yerel gazeteler ile ilgili Genel Müdür Atalay’a bilgiler verirken, “Basınımız çok güçlü. Hem tiraj hem de etkinlik olarak güçlü gazetelerimiz var. Kocaeli il genelinde günlük-haftalık veya aylık 40’a yakın yayın mevcut. Bunlardan 14’ü resmi ilan alabilecek statüde. Güçlü kalemlere sahip gazeteler, Kocaeli’nde önemli bir yere sahip. Kocaeli halkı da yerel gazeteleri önemsiyor, takip ediyor, değer veriyor” dedi.

18 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR