LYS sonuçları açıklandı

LYS tercih sonuçları 2011 duyurusu ÖSYM tarafından bugün yapılıyor. LYS tercih sonuçları 2011, ÖSYM sitesinden açıklanıyor.LYS tercih sonuçları 2011,...

BÜYÜT

LYS tercih sonuçları 2011 duyurusu ÖSYM tarafından bugün yapılıyor. LYS tercih sonuçları 2011, ÖSYM sitesinden açıklanıyor.

LYS tercih sonuçları 2011, ÖSYM bünyesinde bulunan uzman personellerin teknolojik cihazlar yardımıyla okuduğu listelerden oluşuyor. ÖSYM Başkanı Profesör Doktor Ali Demir'in geçen hafta sonuçlar Cuma günü açıklanacak açıklamasıyla beklemeye başlayan öğrenciler, sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte rahat bir nefes alacaklar. LYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

LYS tercih sonuçları 2011, sınava girip sonuçları bekleyen öğrenciler kadar ailelerini de bir hayli heyecanlandırdı. Velisi olduğu öğrencilerin yeterlilik puanları ile üniversitelere yerleşiyor olmasından mutluluk duyan aileler, velisi olduğu öğrencileri okullarına kaydettirmek için daha şimdiden sıraya girdiler.

LYS tercih sonuçları 2011 sorgulaması yapmak için TC kimlik numaranızın ezberinizde ya da kimliğinizin yanınızda olması yeterli oluyor. Sonuçlar, ÖSYM'ye ait resmi web sitesinde yayınlandı.

ÖSYM Başkanı Demir, sonuçların açıklanacağı tarihi geçen hafta belirtmiş ve merakla bekleyen öğrencilerin meraklı bekleyişlerine son vermişti.

[b]ÖSYM: Gazeteyle paylaşılan evrak orijinal değil
'ÖSYM bir kalemde 236 bin düşürdü' başlıklı haberde, gazete ile paylaşılan evrakın orijinal belge olmadığı bildirildi. ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada bugün bir gazetede yer alan ve 'ÖSYM bir kalemde 236 bin 'düşürdü' ' başlığı ile duyurulan haberde, bir adayın daha önce 403.717 olarak açıklanan YGS-2 puanının, LYS sonuç belgesinde 243.717'ye, başarı sırasının da 40 binincilikten 276 bininciliğe düşürüldüğü yönünde iddialar bulunduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, İddia olarak bile verilmeyip kesin bir hükümle kaleme alınan haberle ilgili gerekli inceleme ve görüşmeler yapılmıştır. Bu incelemeler sonucunda adayın gazete ile paylaştığı evrakın sistemimiz üzerinden alınan orijinal belge olmadığı anlaşılmıştır. denildi.

Adayın elindeki belgede yer alan doğru ve yanlış sayıları hesaplandığında YGS-2 puanının 371.878 çıkması gerektiği ifade edilerek şu görüşlere yer verildi: Oysa evrakta 403.717 olarak görünmektedir. Aynı durum sadece YGS-2 için değil, diğer puan türleri için de geçerlidir. (Buna göre YGS-1 - 379.878, YGS-3- 386.395, YGS-4- 375.300, YGS-5 393.900, YGS-6- 392.424 olmalıdır.) Bir diğer husus da adayın yanıtladığı soru sayısının elindeki belge ile örtüşmemesidir. YGS sonuç belgesine göre aday fen bilimleri testinden 25 doğru, 10 yanlış olmak üzere toplam 35 soru yanıtlamış görülmektedir. Oysa cevap anahtarına bakıldığında adayın 14 doğru, 13 yanlış olmak üzere toplam 27 soru yaptığı görülecektir.

Açıklamada, 'adaya ait orijinal sonuç belgeleri' ile 'gerçek olmayan YGS sonuç belgesi' ve 'YGS cevap kâğıdını' içeren dosyalara da yer verildi.

19 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR