Eski dost düşman olmaz!

Merhum Başbakan Adnan Menderes’in ülke insanına mirası olan bu misyon, daha sonraki dönemlerde farklı isimlerle aynı istikamette ülke siyasetinde yer...

Merhum Başbakan Adnan Menderes’in ülke insanına mirası olan bu misyon, daha sonraki dönemlerde farklı isimlerle aynı istikamette ülke siyasetinde yer edindi. Adalet Parti, Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisi gibi partilerin ardından birleşme süreci yaşandı. DYP ve ANAP arasındaki protokol ile iki parti Demokrat Parti adı altında birleşti.

Ancak Mehmet Ağar-Erkan Mumcu döneminde tohumları atılan bu birliktelik, Hüsamettin Cindoruk’un DP Genel Başkanı olduğu dönemde nihayete erdi.

ANAP’ın tüm neredeyse katrilyonluk malvarlıkları da DP’ye geçmişti.

Son dönemde partinin başında ise Gültekin Uysal gibi bir isim bulunuyor.

Uysal, geçtiğimiz günlerde Körfez’deki bir yemekli programa katıldı. Ancak bu etkinliği ayrı kılan bir nokta vardı. Partinin duayenleri arasında gösterilen, fakat parti içindeki çekişmeler ve yanlış hesapların içinde yer almak istemediklerinden dolayı birilerinin dışlamak istediği Orhan Bozkurt ve Veli Yıldız gibi isimler de katıldı.

Bu iki ismin toplantıda yer alması, ‘İttifak’ adı altında CHP saflarında siyaset yapmaya başlayan Fevzi Canbaz’ın toplantıda yer almaması hem kafaları karıştırdı hem de bazı partilileri sevindirdi.

Çünkü Bozkurt ve Yıldız’ı belli ki DP’liler gerçekten çok özlemiş…

28 Ekim 2015 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR