KOTO’nun komiteleri sahada

KOTO 19. ve 6. meslek komiteleri bu amaçlar doğrultusunda birçok görüşmeye imza attı. 6. Meslek Komitesi İstanbul Ticaret Odası, Bursa Ticaret ve San...

KOTO 19. ve 6. meslek komiteleri bu amaçlar doğrultusunda birçok görüşmeye imza attı. 6. Meslek Komitesi İstanbul Ticaret Odası, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki eş meslek komiteleriyle bir araya gelirken, 19. Meslek Komitesi’nin durağı ise Konya Ticaret ve Sanayi Odası oldu.

 

MECLİS BAŞKANI AĞIRLADI

İlk ziyaretini Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Bülent Karagöz ve komite başkanı Bahattin Karaaslan’ın katılımıyla İstanbul Ticaret Odası’na(İTO) gerçekleştiren 6. Meslek Komitesi’ni (İnşaat Malzemeleri ve Tesisat İşleri Grubu), İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Şekib Avdagiç ağırladı. KOTO heyeti görüşmelerde, TOBB bünyesi altında kurulması planlanan sektör meclislerinin faydalarını görüşerek, meclisi kuran İTO’dan kapsamlı bilgi aldı.  


GÜNDEM DOLU DOLU

6. Meslek Komitesi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki (BTSO) eş meslek komiteleriyle de görüşmeler gerçekleştirdi. KOTO 6. Komite Başkanı Bahattin Karaaslan ve komite üyelerinden oluşan heyeti, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Remzi Topuk ile eş meslek komitesi ağırladı. Buradaki görüşmelerde; TOBB bünyesi altında kurulması planlanan sektör meclislerinin faydaları, konu ile alakalı komitelerin ortak çalışma programı hazırlaması, mevcut çek yasasından doğan mağduriyetler nedeni ile yönetim kurullarına yasa değişmesi amacı ile yaptırım uygulanması, inşaat ve taahhüt işlerinde çalışan firmaların özel sektörde bitirdikleri işlerin de iş bitirme olarak resmi kurumlarda kabul görmesi konuları masaya yatırıldı.


19. KOMİTE KONYA’DA

Kocaeli Ticaret Odası 19. Meslek Komitesi de (Telekomünikasyon, Reklam ve Güvenlik Hizmetleri Grubu) Konya Ticaret Odası’nı ziyaret ederek, odanın eş meslek komitesiyle görüşmeler gerçekleştirdi. KOTO heyeti, Konya yolculuğu için Yüksek Hızlı Tren’i tercih ederek, projeyi deneyimleme fırsatı buldu. Kocaeli Ticaret Odası Genel Sekreteri Oktay Baltalı,  19. Meslek Komitesi Başkanı Ali Kılıç ve komite üyelerinin katıldığı Konya Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde KOTO heyetini, oda başkan vekili Mustafa Büyükeğen, Genel Sekreter Mustafa Özdemir ve eş komite üyeleri ağırladı.  


ŞEHİRLERARASI REKABET

Telekomünikasyon, Reklam ve Güvenlik Hizmetleri Grubu, Konya Ticaret Odası’nın eş komiteleriyle yaptıkları görüşmelerde; şehirlerarası rekabet, şehirlerin pazarlanması konuları üzerine fikir alışverişi gerçekleştirdi. Marka şehirlerin oluşturulmasında öğrenci hareketliliğinin katkısına vurgu yapan taraflar, bu amaçla sanayi turu ve kariyer günleri gibi programlarla öğrenci transferinin artırılması konusunda görüş birliğine vardı. Odalarda ajans hizmeti veren birimlerin açılması projesini görüşen heyetler, Konya- İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren seferlerinin direkt olarak yapılabilmesi için girişimlerde bulunma kararı alarak ziyareti noktaladı.

24 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR