Alevi Dernekleri’nin Başkanı Murat Karataş

Alevi Kültür Dernekleri’nin 2. Olağanüstü genel kurulunda Murat Karataş başkan olarak seçildiAlevi Kültür Dernekleri Şube Başkanı Doğan Demir’in Alevi...

BÜYÜT

Alevi Kültür Dernekleri’nin 2. Olağanüstü genel kurulunda Murat Karataş başkan olarak seçildi
Alevi Kültür Dernekleri Şube Başkanı Doğan Demir’in Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanlığı’na getirilmesinin ardından dernek, olağanüstü genel kurula gitti. Geçtiğimiz hafta çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle ertelenen ve dün dernek binasında yapılan 2. Olağanüstü genel kurulda tek başkan adayı olan Murat Karataş ve yönetimi seçildi. Tek listeyle gerçekleştirilen genel kurulun divan başkanlığını Ruhi Çelik, katipliklerini ise Mehmet Güngör ve Bora Yıldız üstlendi.

“FIRSAT OLABİLİR”
Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, görev yaptığı kişilerden haklarını helal etmelerini isteyerek, “Kocaeli için elimden geleni yapmaya devam edeceğim” dedi. Genel kurulun divan başkanlığını yapan, aynı zamanda Dersimliler Derneği Başkanı da olan Ruhi Çelik ise Alevilerin kendi sorunlarını çözmek için adım atması gerektiğini kaydetti. Taksim Gezi Parkı eylemlerini de değerlendiren Çelik, bu eylemlerin Alevilerin taleplerinin karşılanmasında bir fırsat olabileceğini söyledi.
“BİZİM İÇİN KABUL EDİLEMEZ”
3. Köprüye ismi verilen Yavuz Sultan Selim’in 45 bin Alevinin katili olduğunu öne süren Ruhi Çelik, “45 bin Alevi’yi, kendi babasını ve kardeşlerini katleden bir katilin, adının köprüye verilmesi bizim için kabul edilemez” açıklamasında bulundu. Açıklamaların ardından faaliyet ve denetim raporları okundu. Derneğin eski yönetiminin 12 bin liralık borcuna, yeni yönetim tepki gösterdi ve yeni başkan Murat Karataş, “Borç eski yönetimin ne yapıyorlarsa yapsınlar” dedi.
Yönetim Kurulu listesi;
Murat Karataş
Ekim Ediş
Cengiz Duman
İdris Derin
Aysel Ersoy
Denetim Kurulu listesi;
Ali Mitingoğulları
Halit Tuncer
Hasan Yoloğlu
Disiplin Kurulu listesi;
Bora Yıldız
Sait Aydın
Mahmut Karataş
Üst Kurul Delegeleri;
Ekim Ediş
Ali Mitingoğulları
Halis Yıldız
Mehmet Ali Kanmaz
Gülizar Tuncer
Ali Buğdaycı
Birol Sağlam
Fahri Demirci

HABER: Seda DEMİRAL

02 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR