Kadın girişimciler sertifikalarını aldı

Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM)’in Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) işbirliğiyle düzenlediği Kadın Girişimci Yö...

Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM)’in Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) işbirliğiyle düzenlediği Kadın Girişimci Yönetici Okulu’nun 2016 yılındaki ilk mezunları KOTO Burhan Kasım Meclis Salonu’nda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. KOTO’da 5 hafta süren eğitimlerde, kadın girişimcilerin bilgi birikimini ve vizyonunu geliştirmek hedeflendi.


45 KADIN GİRİŞİMCİ SERTİFİKA ALDI

Etkinliğe; KOTO Başkanı Murat Özdağ, Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak, BÜYEM Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan ve kadın girişimciler katıldı. Törende 45 kadın girişimciye sertifika verildi.

 

“DAHA FAZLA KADIN İSTİHDAM EDİLMELİ”

Kadın Girişimci Yönetici Okulu Projesi ile ilgili kapsamlı bilgi veren Esra Kıvrak, “Ülke ekonomisi ve kalkınması açısından önemli illerimizden biri olan Kocaeli’nin benimsediği yeniliklere açık, küresel rekabet ve sürdürülebilir kalkınmada marka bölge olma vizyonunun gelişmesinde kadın girişimcilerin önemli rol üstleneceğine inanıyorum. Garanti Bankası olarak daha fazla kadının istihdama katılması, iş hayatında var olan kadınların ise güçlendirilmesi gerektiğini biliyoruz” dedi.

 

“BİN 500’Ü AŞKIN KADINA ÜCRETSİZ EĞİTİM”

Kıvrak, “Kadın Girişimci Yönetici Okulu’nu kadınların gücünü, aklını, becerisini iş hayatında kullanmasını, önce kendi ilinin, sonra ülkenin gücüne güç katmasını desteklemek amacıyla hayata geçirdik. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’yle 2012’de başlattığımız proje sayesinde, 13 ilde bin 500’ü aşkın kadın girişimciye MBA benzeri ücretsiz eğitim verdik. Sertifika alan kadın girişimcilerimizin, eğitim boyunca öğrendikleriyle önce ilinin sonra Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunacağına, rol modeli olacağı tüm kadın girişimcilerin hayatında fark yaratacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.


STRATEJİK YÖNETİM FELSEFESİ

BÜYEM Merkez Müdürü Dr. Tamer Atabarut ise “Sosyal sorumluluk projesi olan Kadın Girişimci Yönetici Okulu kapsamındaki eğitimlerle küçük ve orta ölçekli işletmelerin kurucu ortaklarının yanı sıra yönetiminde çalışan ikinci ve üçüncü kuşak kadın girişimcilere ulaşmayı hedefliyoruz. Günümüzde işletmelerin uzun ömürlü olabilmesi ve kurumsallaşma yolunda doğru adımlar atabilmesi, ancak ‘stratejik yönetim felsefesi’ odaklı bir anlayışla gerçekleşebilir” dedi.


“777 GİRİŞİMCİ ADAYINA EĞİTİM VERDİK”

Son olarak söz alan Murat Özdağ, “Kadınlarımızın da erkekler kadar iş hayatında olması gerekiyor. Türkiye ekonomisi ancak kadın girişimcilerin de destekleriyle daha güçlü konuma gelebilecektir. Kocaeli Ticaret Odası olarak her zaman kadın girişimcilerimize her türlü desteği vermenin gayreti içerisinde olduk. 2015 yılı boyunca KOTO Akademi kapsamında 777 girişimci adayına eğitimler verdik. Bu sayının 446’sını yani yüzde 57’sini kadın girişimci adayları oluşturdu” dedi. Buket SEZER

28 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR