Vatandaşlardan ve esnaftan anlayış bekliyor!

İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Seka Park arasında yapılacak olan tramvay hattı için çalışmalar devam ediyor. Tramvayın 2017 Şubat ayında hi...

İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Seka Park arasında yapılacak olan tramvay hattı için çalışmalar devam ediyor. Tramvayın 2017 Şubat ayında hizmete sokulması planlanıyor. Tramvayın geçtiği hatta yapılan çalışmalar, vatandaşların ve esnafların tepkisine neden oluyor. Dün telefonla bilgi aldığımız Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr. Tahir Büyükakın, vatandaşların ve esnafların şikayetlerinde haklı olduğunu belirterek, kendilerinden anlayış beklediklerini söyledi.

 

TRAMVAY ÖNEMLİ BİR PROJE  

Büyükakın şunları söyledi; “Tramvay, Kocaeli için önemli bir proje. Takdir edersiniz ki, tramvay hattının geçtiği güzergahın alt yapısı tamamen elden geçiyor. Hattaki su boruları, doğalgaz, elektrik gibi hatlar tamamen yenileniyor.  Durum böyle olunca sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Alt yapının tamamını elden geçirmezsek, mevcut yolun üzerine hattı döşersek, yarın öbürsü gün çıkacak alt yapı sorunları, tramvay için büyük sorun teşkil edecek.

 

GAZİ MUSTAFA KEMAL BULVARI

Biz de alt yapıyı tamamen elden geçirerek olası sorunları ortadan kaldırıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda çalışmalar devam ediyor. Buradaki çalışmaları ay sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Tramvay çalışmaları 4 bölgede devam ediyor. Tek bölgede çalışmalar yapılsa, o zaman tramvay Şubat 2017 yılına yetişmez. Tramvay hattı çalışması sırasında vatandaşlarımızın, esnaflarımızın mağdur olduğunu biliyoruz. Biz onlardan anlayış bekliyoruz. Kusura bakmasınlar. Şu da unutulmamalı ki; Tramvay devreye girdiğinde, İzmit’in değeri artacak. Tramvay hattının geçtiği dükkanlar ve evler evler değer kazanacak. Caddeler prestij kazanacak.

 

KOCAELİ ŞANTİYE

Ayrıca şu anda Symbol önündeki yollar, Outlet önündeki yollarda çalışmalar yapılıyor. Kavşaklar düzenleniyor. Bunlar tamamlandıktan sonra Yahya Kaptan da kavşak çalışması yapılacak. Tramvaydan sonra raylı sistem, metro için çalışmalar yapılacak. Yani 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da Kocaeli şantiye olacak” dedi. 

Mesut AKBULUT

 

18 Ağustos 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR