Çavdar: Kesinlikle aday değilim

MHP eski İl Başkanı olan Ruhi Çavdar, 12 Haziran seçimlerinde ikinci sıra milletvekili olmuş ancak seçilememişti. Seçimlerin ardından il başkanlığına...

BÜYÜT

MHP eski İl Başkanı olan Ruhi Çavdar, 12 Haziran seçimlerinde ikinci sıra milletvekili olmuş ancak seçilememişti. Seçimlerin ardından il başkanlığına tekrar aday olacak söylentilerine cevap veren Çavdar, “Kesinlikle aday değilim. Hedefim Ankara” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski İl Başkanı Ruhi Çavdar, 12 Haziran seçimlerinde ikinci sıra milletvekili adayı olmuş ancak seçilememişti. Seçimlerin ardından farklı konularda adı sürekli gündeme gelen Ruhi Çavdar, il başkanlığına tekrar aday olacağı söylentilerine cevap verdi. Ruhi Çavdar, il başkanlığına aday olmayacağını, hedefinin daha yüksek olduğunu kaydetti. Çavdar, diğer taraftan Cumali Durmuş’un mu yoksa Lütfü Türkkan’ın mı yanında yer alacak sorularına ise “Ben sadece kendim için siyaset yaparım. Birileri adına ya da adını kullanarak siyaset yapmam” diye cevap verdi.

HEDEF ANKARA GENEL MERKEZ
Çavdar, “Artık Kocaali’de yerel siyaset yapmak istemiyorum. Sıra Ankara’da. Şimdi burada aday olmam benim ilerdeki siyaset alanımı kısıtlar. İl başkanımız Celalettin Yaylak istemezse yerine gelebilecek çok önemli isimler var” dedi.
18 yıl boyunca Kocaeli’de ilçe ve il teşkilatında sürekli görev aldığını belirten Çavdar, artık bunun yeterli olduğunu dile getirerek, “Artık bundan sonra hedefim Ankara. Ankara’da Genel Merkez’de Devlet Bahçeli için elimden geleni yapacağım. Burada birilerinin adına siyaset yapmak istemiyorum. Birlikte tabi ki siyaset yapacağız ama isimlerimizi kullanarak değil” diye konuştu.

YENİ BİR KADRO KURACAK
Çavdar, yen bir teşkilat için hazırlıklara başlandığını belirterek, “Bundan sonra daha iyi bir siyaset için çalışmalara başlayacağım. Bir hafta sonra bütün il ve ilçelerle görüşeceğim. Liderimiz Devlet Bahçeli’ye uygun, hem özel hayatlarıyla hem de çalışmalarıyla tam bir kadro oluşturacağım. Bu teşkilat ile il başkanlık seçimlerine de girebiliriz. Ancak başkan adayı olmayacağım. Bu işi yapabilecek, kıvırabilecek arkadaşların il başkanlığı adaylığına destek vereceğim” dedi.

“ÜNLÜ, TEKARAR BAŞKAN OLMALI”
Çavdar, önümüzdeki süreçte meydana gelecek ilçe ve il başkanlıkları seçiminde doğru kararların arkasında olacağını belirtti. Çavdar, İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü’nün ilçe başkanlığında çok başarı olduğunu belirterek, “Ünlü, tekrar ilçe başkanlığına aday olmalı. Çok başarılı bir siyaset yürütüyor. İlçeler arasında en fazla çalışan Aydın başkan oldu” dedi.

12 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR