ODTÜ-KYÖD okulları başarısını kanıtladı

ODTÜ-KYÖV’ün mali genel kurulu önceki gün yapıldı. ODTÜ-KYÖV Kurucu Vakıf Başkanı Şerif Ünan, mali genel kurulda kurucuları kutladı. Ünan, ODTÜ KYÖD...

ODTÜ-KYÖV’ün mali genel kurulu önceki gün yapıldı. ODTÜ-KYÖV Kurucu Vakıf Başkanı Şerif Ünan, mali genel kurulda kurucuları kutladı. Ünan, ODTÜ KYÖD Okulları’nın gelmiş olduğu noktadaki başarılarından bahsederek, “Sevgili yol arkadaşlarım. 1995 yılında Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği üyesi 72 eğitim gönüllüsünün bir araya gelerek kurmuş olduğu Vakfımız (Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı) bugün 21.yılını idrak etmiş bulunuyor. Büyük fedakarlıklar ve hevesle 1998 yılında temelini attığımız okulumuz, 1999 yılında yüzyılın felaketi diye adlandırılan depreme rağmen eğitim-öğretim hayatına başlamaya muvaffak olmuştur. Bugün 17. döneminde, 11 yıldır okuldan, 4 dönem de ülkemizin en köklü üniversitelerinden olmak üzere mezunlar vermektedir” dedi.

 

OKUL, İSTİKRAR ABİDESİ

Şerif Ünan, “Okulumuz ilk mezunlarını verdiği 2005 yılından itibaren ilimizde ve ülke çapında değişik isimler altında yapılan sınavlarda istikrarlı bir şekilde başarısını hep zirveye taşıyarak son 5 yıldan beri de şehrimizde 1’inci, ya da 2’nci sırada yer almış bulunmaktadır. Türkiye’de de ilk 100 içindedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 52 ilde kasım ayında yaptığı TEOG deneme sınavının sonuçları okulumuz adına bir gurur tablosu oluşturmaktadır” şeklinde konuştu.

 

MEB’İN YAPTIĞI TEOG DENEME SINAVINDA

ODTÜ-KYÖD’ÜN GURUR TABLOSU

 

5.SINIF

                  Okul sayısı        derecesi

Genel            1125                       14

Kocaeli           291                        7

İzmit               51                         1

 

6.SINIF

                    Okul sayısı           derecesi

Genel                  1124                    29

Kocaeli                 285                    14

İzmit                     49                       5

 

7.SINIF

                    Okul sayısı        derecesi

Genel               1208                    2

Kocaeli             290                     1

İzmit                 50                       1

 

8 .SINIF

                          Okul sayısı        derecesi

Genel                  3365                  4

Kocaeli                291                    2

İzmit                    50                     1

 

OKULUN LİSE PROJESİ

ODTÜ-KYÖD Okulları, Serdar Mahallesi (Arızlı Mevkii Radar Üstü) Tekin Sok. No:16 İzmit adresinde faaliyetlerine devam ediyor. Okulda toplam 360 öğrenci eğitim-öğretim görüyor. Okulda anaokulu, ilkokul ve ortaokul mevcut. 2017-2018 eğitim öğretim döneminde lise açılması planlanıyor. ODTÜ KYÖD Okulları, tam 11 yıldan bu yana mezun veriyor. Okuldan mezun olanlar, kazandıkları üniversitelerden de mezun olmaya başladılar. İş ve sosyal hayatta da oldukça başarılılar. 

27 Mart 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR