Büyükşehir ruhsatsız iş yerini mühürledi

Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde çevrenin korunmasına büyük önem veriyor. Büyükşehir’in ilgili kurumları, 10 yıldan bu yana sanayi kuruluşlarına...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde çevrenin korunmasına büyük önem veriyor. Büyükşehir’in ilgili kurumları, 10 yıldan bu yana sanayi kuruluşlarına bilgilendirmenin yanı sıra gerekli durumlarda yaptırımlarda bulunuyor. Çok sayıda sanayi kuruluşunun bulunduğu Kocaeli’nde çevreye olumsuz etki eden fabrikaları gerekli düzeltmeleri yapmaları için yasal mevzuatlar çerçevesinde uyaran Büyükşehir, bu düzenlemeleri yapmayanlara yaptırımlarda bulunuyor, gerekirse cezai işlem uyguluyor.

 

ÖNCE UYARI YAPILDI

Bu çalışmalar kapsamında Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Çayırova’da faaliyet gösteren Lastik Geri Dönüşüm Tesisi’ne idari yaptırım kararı uyguladı. Halkın şikayetçi olduğu firmanın İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı şartları konusunda sıkıntılar olduğu da belirlendi. Yapılan uyarılara rağmen ruhsat almak için gerekli şartların sağlanmadığı ve evrakların daire başkanlığına iletilmediği tespit edildi. Bu nedenle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü söz konusu tesise cezai işlem uyguladı.

 

FİRMA  MÜHÜRLENDİ

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yapılan uyarılar sonucunda firmanın İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı için gerekli olan şartların sağlanmaması ve belgelerin daire başkanlığına iletilmemesi nedeniyle İnnova Termal Geri Dönüşüm Teknolojileri firmasına ait “lastik geri dönüşüm” tesisinin “İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı” alınıncaya kadar faaliyetten men edilmesi Büyükşehir Belediye Başkanlığı Gayri Sıhhi Müesseseler İnceleme Kurulu tarafından uygun görüldü. Bu kapsamda belediye zabıta ekipleri tarafından 2 Eylül tarihinde mühürleme işlemi yapıldı ve firmanın faaliyeti durduruldu.

05 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR