Bilgi Evi ‘Çocuk Gelin’i vermedi

Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na bağlı Bilgi Evleri Türkiye’nin kanayan sosyal yaralarından ‘küçük yaşta evlendirilme’ ve ‘okutulmayan kız çocuklar...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na bağlı Bilgi Evleri Türkiye’nin kanayan sosyal yaralarından ‘küçük yaşta evlendirilme’ ve ‘okutulmayan kız çocukları’ acısına merhem oldu. Okuldan alınan ve adeta kaderine mahkûm edilen Cansu, Bilgi Evi sayesinde yeniden hayat buldu. Cansu kaderine inat, Bilgi Evi’nde eğitimli bir insan olarak yetişmenin fırsatını yakalayarak geleceğe güvenle bakmaya başladı.

CANSU’NUN BELİRLENMİŞ KADERİ
Kireçocakları’nda ikamet eden Cansu Tanaç henüz 15 yaşında. Ekonomik zorluklar nedeniyle okuldan alınan ve evde kardeşine bakan genç kızın babası işsiz. Cansu’ya bu şartlar altında sunulan ise eğitiminin sona ermesi ve küçük yaşta evlilik.

MARİA ANNE BİLGİ EVİ UMUT OLDU
İmkânsızlardan dolayı okulu bırakan Cansu için Maria Anne Bilgi Evi umut oldu. Okulu bırakmasına karşın Bilgi Evi’nin en iyi öğrencileri arasında yer alan Cansu aynı zamanda kitap kurdu olarak tanınmaya başlandı. Eğitmenleri ise Cansu’ya ayrı önem vererek yeniden okula dönmesi konusunda teşvik etti.

GELECEĞE GÜVENLE BAKIYOR
Cansu ailesini de ikna ederek yeniden okula döndü. İkinci dönem itibariyle Tavşantepe İlköğretimim Okulu’nun 6.sınıfına başlayan genç kız geleceğe artık güvenle bakıyor.

19 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR