İzmit Meclisinde, CHP yurtdışı gezisini yanlış buldu

İzmit Belediyesi’nin ağustos ayı olağan meclis oturumu belediye meclis salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Nevzat Doğan başkanlığındaki mecliste 13 g...

İzmit Belediyesi’nin ağustos ayı olağan meclis oturumu belediye meclis salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Nevzat Doğan başkanlığındaki mecliste 13 gündem maddesi üyeler tarafından kabul edildi. CHP tarafından BEKAŞ-SARBAŞ bilgi almak amacıyla meclis oturumuna soru önergesi verildi. İzmit Belediyesi’ne ait taşınmazların satışı noktasında başkana yetki verilmesi ile ilgili olarak meclis oturumuna gelen teklif Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

 

KORUMA ALANI OLUŞTURULACAK

Meclis oturumunda ayrıca Orhan Mahallesi, Gayrimenkul Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulu’nun, Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun kararı ile belirlenen Nicomedia sur duvarının “Koruma Alanı Sınırı” ile kuzeyinden ve güneyinden 10 metre yapı yaklaşma mesafesi verilmesi ile yapı yasağı uygulanması kararı kabul edildi.

 

SARBAŞ’IN SERMAYESİ ARTTI

Türkiye Muhtarlar Derneği Yunanistan ve Bulgaristan'la kardeşlik ve yardımlaşma ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla ağustos ve eylül aylarında düzenlenecek olan geziye belediye başkanı, muhtarlar ve belediye personelinin gidişine izin verildi. Ayrıca belediye iştiraklerinden SARBAŞ’ta sermaye artırımına gidildi. Şirketin sermayesi 3 milyon 800 bin TL olarak belirlendi.

 

KENT KONSEYİ BÜTÇESİ

Evsel atıkların depolanması ve binaların buna göre yapılması ile ilgili olarak mecliste görüşülen gündem maddesi komisyona havale edildi. Belediye tarafından Kent Konseyi’nin bütçesi hakkında verilen önerge meclis gündemine alınarak Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Mecliste söz alan CHP Grup Başkan Vekili Ersin Albayrak, belediyenin Bulgaristan ve Yunanistan’a gezi düzenlemesini eleştirdi.

 

“SEYAHAT ZAMANI YANLIŞ”

Şehit haberlerinin geldiği bir zamanda yapılacak bu seyahati doğru bulmadığını dile getiren Albayrak, “Verilen önergede benim de iznim vardır. Fakat şehitlerin geldiği bir zamanda yapılacak olan bu seyahat bana doğru gelmiyor. Ülke olarak zor günler geçiriyoruz. Ateş giderek büyüyor. Bu tehlikeden herkesin korunması gerekiyor. Yapılacak seyahatin olmasından yanayız, ancak zaman yanlıştır” dedi.

 

BASKILAR DOĞRU DEĞİL

İzmit Belediyesi’nde yaşanan sendikal gelişmeler hakkında da konuşan Albayrak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İzmit Belediyesi’nde sendika değiştirilmesi ile ilgili baskılar yapıldığını duyuyoruz. Bu durum kimseye hayır getirmez. Sendikalı insanımız azalıyor. Demokrasi aykırı seslerle birlikte yaşanabilir. Son birkaç aydır ülkemizde hükümet kurulamadı. Bu konuda yapılan ayıptır. Bırakın, işçi kimi istiyorsa seçsin. Sendikacılık cenazeye dönmüş durumda” açıklamasında bulundu. İzmit Belediyesi’nin bir sonraki meclis toplantısı 1 Eylül Salı günü saat 15.00’da yapılacak. Serkan BORLAK

04 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR