Zehra Yılmaz’a esnaftan destek

        NCity AVM’de 2012 yılında meydana gelen yangın ile ilgili olarak, yargılandığı mahkeme tarafından kusurlu bulunan ve 1 yıl hapis cezasına çarp...

 

 

 

 

NCity AVM’de 2012 yılında meydana gelen yangın ile ilgili olarak, yargılandığı mahkeme tarafından kusurlu bulunan ve 1 yıl hapis cezasına çarptırılan Zehra Yılmaz’a, NCity esnafından destek geldi. Hakkında, mahkemece verilen 1 yıllık hapis cezası para cezasına çevrilen Yılmaz, 6 bin lira tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

 

ESNAFA GÖRE

YILMAZ SUÇSUZ

Verilen kararın ardından yangında zarara uğrayan AVM esnafının, zararlarının temini için Zehra Yılmaz’a tazminat davası açmalarının yolu açıldı. Ancak NCity esnafı, Zehra Yılmaz’ın masum olduğunu ve AVM yönetiminde de bu konu hakkında kusurunun bulunduğunu düşünüyor.

 

YANGINDAN SONRA DEĞİŞTİ

Yangın öncesinde NCity’de büyük eksikler olduğu konusunda birleşen esnaf, gerekli önlemlerin zamanında alınmış olması durumunda böyle bir yangının yaşanmayacağını söylediler. Yangın öncesinde AVM’de yangın dedektörü dahi olmadığını vurgulayan mağaza sahipleri, olayın ardından durumun değiştiğini, eksikliklerin giderildiğini ve haftalık olarak denetlendiklerini belirttiler.

 

ŞİKAYETÇİ OLMAYACAKLAR

Çıkan mahkeme sonucunu ‘Bir mazlumu bulun, kafasına vurun’ sözü ile açıklayan NCity esnafı, “Günahsız birinin vebalini alamayız. Zehra bize göre masumdur. Ona çok yüklenmemek lazım. Biz kendisini suçlu görmüyoruz. Sonuçta maaşla çalışan birisi. Kendisinden zararımızın temini için şikayetçi olursam vicdan azabından geceleri uyuyamayız” dedi.

12 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR