İzmit’te kar manzaraları fotoğraf yarışması

İzmit Belediyesi’nden yapılan açıklamada ödüllü yarışmanın amacının fotoğraf sanatı aracılığı ile İzmit’in kış halini belgeleyerek kentin tanınmasını...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nden yapılan açıklamada ödüllü yarışmanın amacının fotoğraf sanatı aracılığı ile İzmit’in kış halini belgeleyerek kentin tanınmasını sağlamak, İzmit’e ait kış görselleri oluşturmak ve fotoğraf sanatına katkıda bulunmak olduğunu söylediler.

 

KATILIM ŞARTLARI

Yarışma, seçici kurul üyeleri ve onların birinci derece yakınları dışında tüm amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarına açıktır. Katılımcılar yarışmaya en çok 3 adet renkli baskı ile katılabilirler. Fotoğraflar İzmit sınırları içerisinde çekilmiş ve daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Tespiti halinde yarışma dışı bırakılır, ödül almış ise ödülleri geri alınır. Bu durum diğer sıralamaları değiştirmez. Fotoğrafların uzun kenarları serbest olup, kısa kenarları 30 cm.den kısa olmalıdır. Herhangi bir yüzey üzerine yapıştırılmış paspartulu ve kenar boşlukları olan fotoğraflar kabul edilemez. Fotoğraflar, baskıları dışında 300 DPİ çözünürlükte yarışmaya gönderilen baskı kadrajında ve JPEG formatında CD’ye kayıtlı olarak teslim edilecektir. CD kaydı olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Katılım formu eksiksiz olarak doldurulmalı imzalanmalı fotoğrafların kayıtlı olduğu CD ve katılım formu, üzerinde yarışmacının rumuzunun yazılı olduğu ayrı bir zarfın içine konulmalı ve fotoğraflarla birlikte zarar görmeyecek biçimde kapalı olarak teslim edilmelidir. CD kayıtlarında fotoğrafların adlandırılması, katılım formundaki ile aynı olmalıdır. Fotoğrafların arka sağ alt köşesine yapıştırılacak etiketlere 6 rakamdan oluşan rumuz yazılmalı ve tüm fotoğraflara sıra numarası verilmelidir.(Örnek:123456-1). Yarışma koşullarına uymadığı belirlenen fotoğraflar, yarışma dışı bırakılacaktır. Katılımcı yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendine ait olduğunu ve tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül unvan ve türlü kazanımları geri alınır. Ödül alan ve almayan tüm fotoğraflar İzmit Belediyesi arşivine alınacak ve ilçemizin tanıtımı amacıyla Belediyemizin uygun gördüğü çalışmalarda ve başka kamu kurumlarının aynı amaçlı çalışmalarında da eser sahibinin ismi belirtilerek kullanımına izin verilecektir. Bu durumda ayrıca bir telif ödenmeyecektir. Eser sahibinin kullanım hakkı saklı kalacaktır. Arşivimize bağışlanan fotoğrafların kullanım hakkı da ödül alan ve almayan fotoğraflar ile aynı olacaktır. Tüm yarışmacılar yarışma koşullarını ve seçici kurul kararlarını istisnasız kabul etmiş sayılır.

 

SON KATILIM 16 OCAK

Fotoğraf yarışmasına katılmak isteyenlerin eserlerini en geç 16 Ocak Cuma gününe kadar Kocaeli Fotoğrafçılar ve Benzerleri Esnaf Sanatkârlar Odası’nın Kemalpaşa Mahallesi. Gümrükçüler Cad. Merkez İş Hanı No:7 K:1 İzmit/KOCAELİ adresine teslim etmeleri gerektiği açıklandı.

 

ÖDÜLLER

Yarışmayla ilgili detaylı bilginin 0 262) 325 84 65 – 0 (546) 507 83 17 (Burak Küçük) numaralı telefondan alınabileceğini söyleyen yetkililer “ İbrahim Şahin (Kocaeli Fotoğrafçıları ve Benzerleri Oda Başkanı), Raif Çancı (KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Görevlisi), Kemal Yüksel (Fotoğrafçı),Sevtap Cengiz (İzmit Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü), Şaban Yazıcı (İzmit Belediyesi Eğitim Kültür ve Müze Birim Sorumlusu)’dan oluşan seçici kurul tarafından  19 Ocak Pazartesi günü yapılacak değerlendirme sonucunda  birinciye Canon 1200D fotoğraf makinası, ikinciye 500 Lira ve üçüncüye de 250 lira para ödülü verilecektir “ şeklinde konuştular.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

BERK - KAZANANLAR KİM NE ZAMAN AÇIKLANACAK BİLGİ ALABİLİRMİYİZ CVP VERİRMİSİNİZ LÜTFEN

Yanıtla . 0Beğen 09 Ocak 11:52
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR