MHP’li Ünlü: Artık bu kent skandallara alışmalı

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü önceki akşam gerçekleştirdiği basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmeler yaparak, skandalların bir bir ortayı çıktığı...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü önceki akşam gerçekleştirdiği basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmeler yaparak, skandalların bir bir ortayı çıktığını söyledi. Ünlü, “Celalettin Yaylak'ın başkanlık yaptığı 16 ay, MHP'nin karanlık dönemidir” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü önceki akşam il binasında basın açıklaması yaptı. “Bu ülkenin sahipsiz olmadığını bir kez daha bu sancılı günlerde yaptığımız çalışmalarla göstereceğiz” diyen Ünlü, Hocalı Katliamını anarak sözlerine başladı. Hocalı Katliamının 21'inci yılını doldurmuş bulunuyoruz diyen Ünlü, “Azerbaycan Cumhuriyeti'nin dağlık Karabağ bölgesinde yaşayan Azeri sivillerin Ermenistan'a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde katledilmesinden dolayı hayatını kaybeden 106'sı kadın, 83'ü çocuk toplam 613 Azerbaycanlı kardeşimizi rahmetle anıyoruz" dedi.

“AKP KREDİSİNİ TÜKETTİ”
Ayrıca 27 Şubat'ta vefat eden SP Genel Başkanı Prof Dr Necmettin Erbakan'ı da unutmayan İl Başkanı Ünlü, “Artık bu kent skandallara alışmalı. Her açığa çıkan skandalda ne yapacağını bilmeyen AKP İl Başkanı Mahmut Civelek büyüklerinin sözünü dinleyerek Almanya’ya gitmiş, Derince skandalında ise il toplantısını terk etmek zorunda kalmıştır. Böylece batan gemiyi il başkanı olarak ilk kendisinin terk edeceğinin işaretlerini vermiştir. AKP bu skandallarla 13 belediyenin kredisini toplum nazarında tüketmiştir" dedi.

“AKP’LİLERE TEKLİFİM VAR”
Kocaeli'nde vergilerin saltanata dönüştüğünü iddia eden Ünlü, "Gelen parayı iç ettiği yetmiyormuş gibi üstüne üstlük 6 katrilyonluk borç ile rekor kıran Büyükşehir Belediyesi şimdi de skandallarda rekor kırma yolunda. Muhalefetin projesi olmadığını dile getiren AKP’lilere bir teklifim var. Gelin sorunlarımızı masaya yatıralım, projelerimizi tartışalım. Birde bizim projelerimizi görün. Trilyonları heba etmeye gerek yok. Samimiyetinizi ortaya koyun, projeler bizden” diyerek AKP’li yöneticilere yüklendi.

“MAL VARLIKLARINI AÇIKLASINLAR”
Büyükşehir bürokratlarının ve özellikle Adnan Bilgiç’in mal varlıklarını açıklamasını isteyen Ünlü, "Hafta sonu danışma toplantısında konuşan İbrahim Karaosmanoğlu 'Bu dergahtan eğri odun çıkmaz' demiştir. Madem öyle bizim talebimizi dikkate alsınlar ve acilen mal varlıklarını birinci derece yakınlarıyla birlikte açıklasınlar ve kamuoyuna sunsunlar. Biz de odunun eğrisini doğrusunu görelim” şeklinde konuştu. Ünlü, basın açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“ÜYELİKLE BAŞKANLIK BİR DEĞİL”
Yaptığı son açıklamada partiden ihraç edilmediğini, istifa ettiğini vurgulayan ve yerel seçimlerden önce yeniden partiye kaydolarak çalışacağını vurgulayan eski İl Başkanı Celalettin Yaylak hakkında yorum yapan Ünlü, “Yaylak yeniden ikamet ettiği yerde kayıt yaptırabilir. Kurumsal bir partiyiz. Bunu teşkilatlarımız değerlendirir. Ben yine de sözümün arkasındayım. Yaylak'ın başkanlık yaptığı 16 ay MHP'nin karanlık dönemidir. Ama üyelikle başkanlık bir değil" dedi.

“ÇALIŞMLARIMIZI HIZLANDIRIYORUZ”
İl teşkilatının görevden alınacağı söylentilerinin bir safsata olduğunu dile getiren Ünlü, “Yaptığımız çalışmalarla örnek bir teşkilatız. Yaptığımız sunumla övgü almış, örnek projelerimiz sayesinde Genel Başkanımız tarafından direk telefonla aranmış bir teşkilatız. Yerel seçim çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Yani görevimizin başındayız" dedi. Karamürsel teşkilatı hakkında söylediği "Bizi ve genel merkezimizi anlayan tek teşkilat" sözlerinin arkasında olduğunu dile getirerek tepki almadığını çünkü diğer teşkilatların aynı çalışmayı yaptığını vurguladı.

27 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR