MMK işçileri Türk Metal dedi…

Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şubesi MMK Metalurji’nin Dilovası fabrikasında örgütlenme çalışmasını bitirdi. Gebze ve Dilovası bölgesinde yaptığ...

BÜYÜT

Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şubesi MMK Metalurji’nin Dilovası fabrikasında örgütlenme çalışmasını bitirdi. Gebze ve Dilovası bölgesinde yaptığı sendikal örgütlenme faaliyetleri ile dikkatleri çeken Türk Metal Sendikası’nın üye sayısının artışına bağlı olarak 3 şubeye çıkmasının temellerini atan Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şubesi MMK Metalurji Dilovası tesislerinde çalışmalarını tamamladı.
 
Geçtiğimiz hafta itibariyle işkolunun en büyük, Türkiye ve dünyanın da önde gelen sendikalarından olan Türk Metal Sendikası’na yeni bir işyeri ve yeni üyeler katıldı. Gebze bölgesine yaptığı yatırımlarla dikkat çeken demir çelik devi MMK Metalurji’nin Dilovası tesislerinde çalışan işçilerin tamamı Türk Metal Sendikası’na üye oldular.
 
Sendikanın internet sitesinden yapılan açıklamada ise “MMK Metalurji A.Ş'nin Hatay Dörtyol'da faaliyet gösteren işyerinde çalışan işçiler de akın akın Türkiye'nin en büyük ve en güçlü sendikası Türk Metal'e geliyorlar. MMK Metalurji A.Ş'de çalışan işçiler Türk Metal üyesi olarak iş güvencesine kavuşuyor. Türk Metal çatısı altında örgütlenen işçiler, böylece gerek sosyal gerekse manevi açıdan daha da güçlü olmanın keyfini en kısa zamanda yaşamaya başlayacaklar.” denildi.
 
İşçilerin tamamının sendikaya üye olmasının ardından işyerine giren Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şubesi Başkanı Uysal Altundağ, kendisine eşlik eden İzmit Şube Başkanı Yakup Yıldız ile beraber 3 vardiyada çalışan üyelerinin tamamını tezgah başında ziyaret ettiler. Aileye yeni katılan arkadaşlarına destek vermek üzere çevre işyerlerinden yüzlerce Türk Metal Sendikası üyesi ise MMK Metalurji Dilovası tesisleri önünde yeni arkadaşlarını bekledi. Türk Metal Sendikası’nın metal işçisinin güvencesi olmaya devam ettiğini belirten Başkan Altundağ, sendikaya yeni katılan işçilere sendika hakkında geniş bilgi verdi.

10 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR