“Ağabeyimin evi yıkılmadı, devletten 15 bin lira aldı”

Akmeşe’nin Yenice Divanı Çavuşoğlu Köyü’nde oturan Mehmet Fikret Efe, ağabeyi Hakkı Efe’nin İshakçılar Köyü’nde oturmamasına rağmen, o köyde evi olmam...

BÜYÜT

Akmeşe’nin Yenice Divanı Çavuşoğlu Köyü’nde oturan Mehmet Fikret Efe, ağabeyi Hakkı Efe’nin İshakçılar Köyü’nde oturmamasına rağmen, o köyde evi olmamasına rağmen, “evim yıkıldı” deyip devletten 15 bin lira aldığını iddia etti.

17 Ağustos 1999’da meydana gelen depremin etkileri hala devam ediyor. Depremde zarar gören bazı mağdurlar, haklarını alamazken, bazı kişiler de depremde herhangi bir zarar görmemelerine rağmen, zarar görmüşler gibi devletten yardım aldıkları iddiaları ayyuka çıkmıştı. Akmeşe’nin Yenice Divanı Çavuşoğlu Köyü sakinlerinden Mehmet Fikret Efe (65), depremde evinin ağır hasarlı olduğu halde, devletten hiçbir yardım almadığını, ağabeyi Hakkı Efe’nin evi olmadığı halde İshakçılar Köyü’nde evinin yıkıldığını beyan ederek devletten 15 milyar lira aldığını iddia etti.

İSHAKÇILAR’DA OTURMUYOR
Mehmet Fikret Efe yaptığı açıklamada, “Çavuşoğlu Köyü’nde oturduğum evim depremde hasar gördü. Gelip ağır hasarlı raporu verdiler. Biz de yetkililere başvurduk, ama herhangi bir para alamadık. Ama ağabeyim Hakkı Efe, İshakçılar Köyü’nde oturmadığı halde, oradan ikamet ettiğini gösterip, evinin yıkıldığını beyan etti ve 15 milyar lira aldı. Ayrıca kendisine o köyde oturmamasına rağmen nasıl ikamet belgesi verildiği de sorgulanmalı. O köyde oturmamasına rağmen, o köyde evi olmamasına rağmen nasıl oluyor da orada evim yıkıldı deyip devletten para alabiliyor, bunu anlamak mümkün değil” diyerek tepkisini dile getirdi.

MAHKEMEYE VERDİM
Mehmet Fikret Efe ayrıca, “ Hakkı Efe’nin devletten boş yere para aldığına dair Bayındırlık Müdürlüğü’ne ve Valiliğe başvurdum. 2009-1445 dosya numarasıyla olayı mahkemeye taşıdım. Mahkeme, Hakkı Efe ile ilgili takipsizlik kararı verdi. Bunu da anlamış değilim. Şikayetim üzerine Aralık 2003 tarihinde Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, bana Hakkı Efe’nin İshakçılar Köyü’nde hasarlı binasına rastlanmamış diye yazı gönderiyor. Ama nedense, bu yazıya rağmen kendisine ödeme yapılmış. Devlet zarara uğratılmış. Ben devletimi, milletimi seven birisiyim. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum” dedi.

01 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR