&'&'Yönetim küskünlük olmadan oluşsun&'&'

Gürsel Tekin ve Bihlun Tamaylıgil, Körfez İlçe Başkanlığı ile ilgili net konuştu.İl ve ilçe başkanları toplantısı için Ankara’da bulunan ve genel başk...

BÜYÜT

Gürsel Tekin ve Bihlun Tamaylıgil, Körfez İlçe Başkanlığı ile ilgili net konuştu.

İl ve ilçe başkanları toplantısı için Ankara’da bulunan ve genel başkan yardımcıları ile görüşen CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın Gürsel Tekin ve Bihlun Tamaylıgil’i ziyaretleri sırasında henüz çözüme kavuşamayan CHP Körfez İlçe Başkanlığı gündeme geldi. Tekin ve Tamaylıgil “Küskünlük olmadan iki tarafın da ortak olduğu bir yönetimle çözün” dedi.

Bir süre önce çeşitli tartışmalara yol açan ve son olarak 9 yönetim kurulu üyesinin kendi arasında yaptığı seçimle ilçe başkanını belirlediğini iddia ettiği CHP Körfez İlçe Başkanlığı için Ankara net konuştu. İl ve ilçe başkanları toplantısı için Ankara’da bulunan ve genel başkan yardımcıları ile görüşen CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın son olarak ziyaret ettiği genel başkan yardımcısı Gürsel Tekin ve genel sekreter Bihlun Tamaylıgil ile yaptığı görüşmelerde Körfez İlçe Başkanlığı konusu gündeme geldi.

KÜSKÜNLÜK OLMASIN
Konu ile ilgili olarak yaşanan gelişmeleri anlatan Yalçın Kuşkan’a, Tamaylıgil ve Gürsel Tekin’in yanıtı aynı oldu. Tüzüğe göre yedek üyelerin de istifa etmesi sonrasında yönetimin 15’e tamamlanamayacağını ve bu nedenle yönetimin düştüğünü, genel merkez nezninde de yönetimin hiçbir resmiliğinin kalmadığını belirten Tekin ve Tamaylıgil, Hereke eski Belediye Başkanı Ahmet Arıt’ın yönetimde karşı tarafın da isimlerine yer vermesi gerektiğini, her hangi bir küskünlük olmamasının önemini belirtti.

ESKİ YÖNETİME YER VERECEK
Çarşamba günü yapılacak olan MYK toplantısında görevine resmen başlaması beklenen Ahmet Arıt’ın yönetimini oluştururken bir önceki yönetim kurulundan da isimlere yer vermesi bekleniyor. Körfez İlçe yönetiminden istifa ettiklerini ifade eden Mehmet Miroğlu, Recep Şakar, Nazmi Çetinkaya, Gülenay Topuz, Ömer Kurtuluş ve Aydın Kaya’nın bir sonraki yönetimde yer alabilecekleri ve Körfez ilçede seçim çalışmalarına biran önce başlanarak Körfez’de beklenen başarının yakalanacağı Körfez CHP kulislerinde konuşuluyor.

13 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR